Okul servislerine GPS zorunluluğu

Okul servislerine GPS zorunluluğu

Aydın  Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, yeni eğitim öğretim yılına kısa bir süre kala öğrenci servis araçlarına yönelik gerekli önlemlerin alındığını söyledi.

Alınan tedbirler hakkında yaptığı yazılı açıklama ile bilgi veren CHP'li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) Kurul Kararı ile servis araçlarına GPS takılmasını zorunlu hale getirdiklerini söyledi. Yeni eğitim öğretim yılında her türlü denetim mekanizmasının faaliyette olacağını ve en ufak aksaklığa izin vermeyeceğini belirten Başkan Çerçioğlu, "Ben de bir anneyim. Eğitim çocuklarımız için en önemli kavram. Bu yüzden konuya hassasiyetle yaklaşıyorum. Son zamanlarda ülkemizde bazı servis araçlarında yaşadığımız sıkıntıların Aydın'da da yaşanmaması için geçen Haziran ayında UKOME'den bir karar geçirdik. Bu karar doğrultusunda tüm okul servislerinde veli bilgilendirmeyi içeren GPS ve öğrencilerimizin araçta online izlenebileceği kamera sistemini zorunlu hale getirdik. Bu sistem ile birlikte ailelere belirli bir şifre verilerek, aileler servisin ne zaman geleceğini, çocuklarının servisten ne zaman indiğini, çocuklarının seyahat süresince içerideki durumlarını anlık olarak görebilecekler" diye konuştu.Sisteme geçmeyenin ruhsatı iptal olacak


Sistemin bu yıl uygulanacağını belirten Başkan Çerçioğlu, "Sistemi uygulamayan servis araçlarına yasal olan tüm cezaları uygulayacağız. Hatta ruhsatlarını iptal etme noktasına kadar gideceğiz" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS