Orman Genel Müdürlüğü (OGM) işçi alımı başvuru şartları neler? OGM 2 bin 83 işçi alımı ne zaman?

Orman Genel Müdürlüğü (OGM) işçi alımı başvuru şartları neler? OGM 2 bin 83 işçi alımı ne zaman?

Orman Genel Müdürlüğü (OGM) işçi alımı başvuru şartları neler? OGM 2 bin 83 işçi alımı ne zaman?

Orman Genel Müdürlüğü işçi alımı ile ilgili bilgi Resmi Gazete’de  paylaşıldı. Bünyesinde istihdam etmek üzere 2 bin 83 işçi alımı yapacak olan OGM, süreci İŞKUR aracılığıyla yönetecek. Peki, Orman Genel Müdürlüğü işçi alımı başvuru şartları belli oldu mu, OGM işçi alımı başvuruları ne zaman başlayacak?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Orman Genel Müdürlüğü (OGM), taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 2 bin 80'i geçici, 3'ü daimi olmak üzere toplam 2 bin 83 işçi alımı yapacak.

OGM'nin Resmi Gazete'de yayımlanan ilanına göre, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca kurumun taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 2 bin 80 geçici ve 3 daimi işçi alınacak.

OGM İŞÇİ ALIMI BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Toplam 2 bin 83 işçi alımı için adaylarda aranacak genel ve özel şartlar ile diğer bilgiler İŞKUR'un açık iş ilanlarında duyurulacak. Bu ilanlar 14-18 Haziran'da İŞKUR üzerinden yayımlanacak. Gerekli şartları taşıyan adaylar ilan süresince başvurularını İŞKUR üzerinden yapacak. Sözlü ve uygulamalı sınava, iş ilanında belirtilecek kadro sayısının 4 katı kadar aday çağrılacak. Bu adaylar noter huzurunda çekilecek kura sonucuna göre belirlenecek.

Kura yeri ve tarihi İŞKUR açık iş ilanında belirtilecek, ilgili Orman Bölge Müdürlüğü internet sitesinden de duyurulacak. Adayların adreslerine yazılı tebligatla bildirim yapılmayacak. İlan edilecek tüm pozisyonların deneme süresi iki ay olacak.

ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İŞÇİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI BELLİ OLDU MU?

İşçi alım sürecine ilişkin tüm bilgilendirmeler, adaylardan istenilecek evraklarla sözlü ve uygulamalı sınavın yeri ve tarihi bölge müdürlükleri internet sitesi üzerinden ilan edilecek. Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan, kura, sınav ve atama süreçlerinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecek.

Başvuru şartları ile ilgili OGM’nin ve İŞKUR’un resmi internet adresleri takip edilebilecek. Şartlar henüz belli olmadı ancak başvuruya kısa bir süre kala şartların da duyurulması bekleniyor.