hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  PayPal, 2.000 personelini işten çıkaracak

  PayPal, 2.000 personelini işten çıkaracak
  expand

  PayPal, son aylarda önemli işten çıkarmalar ilan eden teknoloji şirketleri kervanına katılıyor. Şirket, 2.000 işçiye karşılık gelen personelin yüzde 7'sini işten çıkaracak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  PayPal yaklaşık 2.000 çalışanına karşılık personelinin kabaca yüzde 7'sini işten çıkarmayı planladığını aktardı.

  İşten çıkarmaları duyuran personele bir notta PayPal CEO'su Dan Schulman, "zorlu makro ekonomik ortama" atıfta bulundu ve şirketin "dünyamız, müşterilerimiz ve rekabet ortamımız geliştikçe değişmeye devam etmesi gerektiğini" söyledi.

  Teknoloji endüstrisinin çoğu, artan faiz oranları ve yaklaşmakta olan bir durgunluk korkusu dahil olmak üzere, dijital hizmetlere ve ekonomik ters rüzgarlara yönelik pandemi kaynaklı talepteki değişime yanıt olarak maliyetleri düşürüyor. Yalnızca Ocak ayında Microsoft, Google-ana şirketi Alphabet ve Salesforce binlerce işçiyi işten çıkarmayı planladığını duyurdu.

  PayPal'ın hisseleri geçen yıl yüzde 50'den fazla düştü.

  Notunda Schulman, önümüzdeki haftalarda indirimlerin yapılacağını ve ayrılan işçilere "cömert" kıdem tazminatı paketleri sağlanacağını söyledi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Schulman, işten çıkarılan çalışanlar hakkında "PayPal'a yaptıkları anlamlı katkılar için kişisel takdirimi ifade etmek istiyorum" dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow