hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Peker GYO halka arz ediliyor

  Peker GYO halka arz ediliyor
  expand

  2018 ile birlikte hız kazanan halka arzlara bir yenisi daha ekleniyor… Anthill Residence, Ataköy Nef 22, Sultan Makamı Çengelköy ve Bomonti Business Center gibi projeleri gayrimenkul sektörüne kazandıran Peker Grubu şirketlerinden Peker GYO halka açılıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Talep toplama tarihlerinin 15-16 Şubat olarak açıklandığı halka arz kapsamında Peker GYO, 5,50 TL fiyattan satışa çıkan hisseleri 45 gün sonra 5,61 TL’den geri almayı taahhüt ediyor.

  Borsada gong MLP için çaldı

  Peker Holding çatısı altında faaliyet gösteren Peker Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş halka açılıyor. Konsorsiyum lideri Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş tarafından Borsa İstanbul’da (BİST) gerçekleştirilecek halka arz için 15-16 Şubat tarihlerinde sabit fiyatla talep toplama yöntemi kullanılacak. Peker GYO’nun halka arz fiyatı 5,50 TL olarak belirlendi. Halka arz edilecek payların 9 milyon 600 bin liralık nominal tutarı, şirketin mevcut sermayesinin yüzde 32’sini oluşturuyor.  Yüzde 55,7 iskonto oranıyla satışa çıkacak hisselerin 21 Şubat tarihinde BİST’de işlem görmesi bekleniyor.

  45 gün sonra geri alım garantisi

  Peker GYO ve ortaklar tarafında 1 yıl boyunca pay satmama ve bedelli sermaye artırımı yapmama taahhüdünün geçerli olacağı halka arzda yatırımcılar, paylarını 37 gün süreyle aralıksız bir şekilde hesaplarında tutmaları durumunda, hisselerin işlem görmeye başlamasından itibaren 45 gün sonra hisse başına 5,61 TL ile geri satma hakkına sahip olacak

  Türkiye’de Anthill Residence, Ataköy Nef 22, Sultan Makamı Çengelköy ve Bomonti Business Center gibi projeleri hayata geçiren Peker Grubu şirketlerinden Peker GYO, Türkiye, Almanya ve İngiltere’de gayrimenkul ve arsa geliştirmeye devam ediyor olup, bu konudaki uzmanlığını sadece Türkiye’de değil, yurtdışında da sürdürüyor. 

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Enerjisa halka arzına yoğun ilgi

  584 milyon TL’lik portföy büyüklüğü 


  Halihazırda şirketin gayrimenkul portföyünü, Ataköy Nef 22 ve Sultan makamı Çengelköy projeleri ve 10 bin 300 metrekare büyüklüğe sahip Çamlıca arazisi oluşturuyor. Peker GYO’nun 2017 Eylül sonu itibarıyla portföy büyüklüğü ise 584 milyon TL seviyesinde bulunuyor.

  HALKA ARZIN KÜNYESİ
  Konsorsiyum Lideri: Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş
  Talep Toplama Yöntemi: Sabit Fiyatla Talep Toplama
  Talep Toplama Tarihleri: 15-16 Şubat
  Halka Arz Fiyatı: 5,50 TL
  Sermaye: 9.600.000 TL
  Halka Arz Oranı: %32
  Halka Arz Büyüklüğü: 52.800.000 TL
  Halka Arz Yöntemi: Ortak Satışı
  Yurtiçi Bireysel Yatırımcılar: %35
  Yurtiçi Kurumsal Yatırımcılar: %45
  Yurtdışı Kurumsal Yatırımcılar: %20
  Geri Alım Taahhüdü: 37 gün
  Geri Alım Fiyatı: 5.61 TL

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow