Sberbank, DenizBank'ı Emirates NBD'ye sattı

Video: Sberbank, DenizBank'ı Emirates NBD'ye sattı
Sberbank ile Dubai'nin en büyük bankası Emirates NBD el sıkıştı. Denizbank'ı 14.6 milyar TL'ye (3.2 milyar <a class="in-news-link" href="/dolar" target="_blank" title="dolar haberleri">dolar</a>) Emirates NBD'nin oldu.

Sberbank ile Dubai'nin en büyük bankası Emirates NBD el sıkıştı. Denizbank'ı 14.6 milyar TL'ye (3.2 milyar dolar) Emirates NBD'nin oldu.

Rusya'nın en büyük bankası Sberbank, yüzde 99,85 hissesine sahip olduğu DenizBank'ı 14,6 milyar TL (3,2 milyar dolar) karşılığında Körfez'in en önemli bankalarından biri olan Emirates NBD'ye satmak için anlaşmaya vardı.

Yapılan anlaşmaya göre Emirates NBD, müzakerelerin başladığı 31 Ekim 2017 ile anlaşmanın tamamlandığı tarih arasındaki dönem için Sberbank'a faiz ödeyecek.

31 Ekim 2017'den anlaşmanın tamamladığı tarihe kadar DenizBank'ın elde edeceği karlar ise Emirates NBD'nin hesabına geçecek.

Türkiye, Rusya ve Birleşik Arap Emirlikleri ile DenizBank'ın faaliyet gösterdiği ülkelerdeki düzenleyici otoritelerin onayını gerektiren satış sürecinin 2018 yılı içinde tamamlanması bekleniyor.

Sberbank, Denizbank'ı 3 milyar euro civarında bir bedelle 2013 yılında satın almıştı.{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS