Yerli teknoloji şirketi YOLO, 200 bin dolarlık yatırım aldı

Yerli teknoloji şirketi YOLO, 200 bin dolarlık yatırım aldı

Yerli teknoloji şirketi YOLO, 200 bin dolarlık yatırım aldı
expand

200 bin dolarlık yeni bir yatırım alan Türkiye’nin milli ve yerli ulaşım teknolojileri şirketlerinden YOLO, 16 milyon dolar olan değerlemesini 20 milyon dolara yükseltti.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

YOLO, aldığı yeni yatırımın yarısını yatırımcı Zihni Turgut Güneri‘den diğer yarısını ise 8 farklı yatırımcıdan (bir melek yatırım ağı üzerinden) sağladı. YOLO Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Çolakoğlu, 2016 yılsonundaki 16 milyon dolar değerlemeli yatırımın 20 milyon dolarlık yükselen bir değerleme olduğunun altını çizerek, “Yeni yatırımcılarımıza YOLO’ya güvendikleri için teşekkür ediyorum. YOLO, Türkiye’nin milli ve yerli ulaşım teknolojileri şirketlerinden biri ve Türk’lerin bir araya gelip uluslararası seviyede bir teknoloji şirketi yaratabileceğinin çok iyi bir göstergesidir. YOLO bu ay EBITDA bazında başa-başa geldi. Mevcut durumda kurumsal anlaşmalar ile ciddi bir hacim elde etti. Bundan sonraki hedef mobil bireysel uygulamada aynı başarıyı tutturmak olacak” dedi.

250 araçla yola devam

iOS tarafında önümüzdeki ay bir ‘re-lauch’ yapacaklarını söyleyen Çolakoğlu, “YOLO şu anda 14 tam zamanlı çalışan ve 250 araç sayısı ile yoluna devam ediyor. Herhangi bir anda 50’ye yakın araç sürüş halinde. Sadece müşteri dostu değil, aynı zamanda yatırımcı dostu bir şirket olan YOLO için bu kuruluşumuzdan beri bir ilke” dedi. Çolakoğlu, yurtdışında da aynı şekilde büyümeyi hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Zihni Holding’in Yönetim Kurulu Başkanvekili Turgut Güneri ise “New York’tan Türkiye’ye temelli dönüş yaparken Uber modeline çok inanıyordum ve ulaşım teknolojileri sektöründe Türkiye’de yatırım yapmak istiyordum, YOLO’nun başarıyla bu işi yaptığını duyunca, kendileriyle tanıştım ve yatırımcı olmaya karar verdim” dedi.

 

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow