hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Son dakika! SGK'dan EYT açıklaması: Maaş konusuna açıklık getirildi...

  Son dakika SGKdan EYT açıklaması: Maaş konusuna açıklık getirildi...
  expand
  KAYNAK DHA

  Son dakika haberine göre SGK, EYT ile ilgili yeni bir açıklamada bulundu. Kurum, dün itibarıyla yasalaşan kanun teklifinin Resmi Gazete'de yayımlanmasını bekleyeceğini belirtti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ile ilgili kanunun Resmi Gazete'de yayımlanıp yürürlüğe girmeden yapılan taleplere istinaden aylık bağlama işlemi yapılmasının yasal olarak mümkün olmadığını açıkladı.

  SGK'dan yapılan yazılı açıklamada, 8 Eylül 1999 öncesi ilk defa sigortalı olanların emekli aylığına hak kazanmasında yaş şartını kaldıran düzenlemenin TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildiği hatırlatılarak, "Söz konusu kanun, henüz Resmi Gazete'de yayımlanıp yürürlüğe girmediği halde çok sayıda vatandaşımız gerek e-Devlet gerekse doğrudan başvuru yolu ile kurumumuzdan aylık talebinde bulunmaktadır. Konuya ilişkin kanun, Resmi Gazete'de yayımlanıp yürürlüğe girmeden yapılan bu taleplere istinaden kurumumuzca aylık bağlama işlemi yapılması yasal olarak mümkün değildir. Tüm süreçler tamamlanıp Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdikten sonra kurumumuzdan aylık talebinde bulunulması halinde aylık bağlama işlemleri en kısa sürede sonuçlandırılacaktır" denildi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow