hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  SON DAKİKA: Türkiye'nin en uzun 4. köprüsü bugün açılıyor... Bakan Karaismailoğlu CNN TÜRK'e konuştu

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, CNN TÜRK canlı yayınında bugün açılışı yapılacak Adana 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne ilişkin açıklamalarda bulundu. Karaismailoğlu, 'Sıkışan şehir trafiğinde Adanalılara önemli rahatlık sağlayacak burası. Buradaki sıkışıklıkları alternatif yollarla ortadan kaldırıyoruz. Kıymetli bir eser olarak Adana'ya bitirmenin gururunu yaşıyoruz' dedi. Karaismailoğlu, 'Artık bundan sonra Türkiye önündeki 50 yılı planlayan ülke haline geldi' ifadelerini kullandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İşte Bakan Karaismailoğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar...

  Demiryolunun da şimdiden altyapısını yaptık. Sıkışan şehir trafiğinde Adanalılara önemli rahatlık sağlayacak burası. Buradaki sıkışıklıkları alternatif yollarla ortadan kaldırıyoruz. Kıymetli bir eser olarak Adana'ya bitirmenin gururunu yaşıyoruz.

  Sıkışan şehir trafiğinde Adanalılara önemli rahatlık sağlayacak burası. Buradaki sıkışıklıkları alternatif yollarla ortadan kaldırıyoruz. Kıymetli bir eser olarak Adana'ya bitirmenin gururunu yaşıyoruz.

  Şehrin iki yakasını alternatif olarak buluşturmak için yapıldı. 2 dakikada hastanelere ve okullara ulaşılabilecek. Adana Büyükşehir Belediyesi'nden devraldık. Yerel seçimlerden önce Belediye tarafından bu proje başlamıştı ama maalesef devam ettirilmedi. Biz de devraldık. Bugün itibarıyla hizmete veriyoruz. Saat 17:00'de Cumhurbaşkanımız video konferansla açılışa katılacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  SON DAKİKA: Türkiyenin en uzun 4. köprüsü bugün açılıyor... Bakan Karaismailoğlu CNN TÜRKe konuştu

  'KAPASİTESİ ÇOK YÜKSEK'

  Buranın kapasitesi çok yüksek. Adana gibi büyüyen şehirlerde böyle alternatif yollar yapmazsak olmaz. Bu sistemlerin kaliteyi üst seviye çıkarmak lazım. Burayı 2 sene önce devraldık.

  Hizmeti ve derdi olmayanlar İstanbul'da da olduğu gibi yarıda bırakıyorlar. 2 yılda bu kadar teknolojik bir işi bitirdik. Burada çalışanlar kendi insanımız, kendi işimiz. Bu bir kentsel tasarım projesi. Yaya hareketlilik, bisiklet yolları çok önemli. Hizmeti görenler bunu devam ettirir umarım.

  SON DAKİKA: Türkiyenin en uzun 4. köprüsü bugün açılıyor... Bakan Karaismailoğlu CNN TÜRKe konuştu

  'TÜRKİYE ÖNÜNDEKİ 50 YILI PLANLAYAN ÜLKE HALİNE GELDİ'

  Geçen bayramın 3. günüydü Osmangazi Köprüsü'nden 102 bin araç geçti. Devletimiz devlet olmanın gerekliliklerini yerine getiriyor. Gelecek yıllarda vatandaşlarımızın önüne çıkabilecek sorunların şimdiden önüne geçiyoruz. Sonucunda ne oluyor? Ülkemiz gelişiyor, büyüyor. Bu ulaşan sistemleri kapasitesinden dolayı bölgeye yatırımcı geliyor, istihdam artıyor. Böyle büyük ulaştırma altyapıları sayesinde ülkemizin her yerinde sanayi gelişiyor, tarım geliyor. Artık bundan sonra Türkiye önündeki 50 yılı planlayan ülke haline geldi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Biz 6 Şubat'ta deprem bölgesine gelmiştik. Orada dünyanın en büyük felaketle uğraşırken Türkiye diğer taraftan da projeleri aksatmadan devam ettirdi. Bundan sonra hedefleri daha da büyüktük. O hedefleri gerçekleştirmek için çalışmaya devam edeceğiz.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow