hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Yeni Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati kimdir? İşte Nurettin Nebati hakkında bilgiler...

  Yeni Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati kimdir İşte Nurettin Nebati hakkında bilgiler...
  expand

  Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan görevden affını istedi. Cumhurbaşkanı Kararı ile görevden af talebi kabul edilen Lütfi Elvan'dan boşalan Hazine ve Maliye Bakanlığına Nureddin Nebati atandı. Peki Nureddin Nebati kimdir?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Nureddin Nebati, görevden af talebi kabul edilen Lütfi Elvan'dan boşalan Hazine ve Maliye Bakanlığı'na atandı. Nureddin Nebati'nin yaşamı merak ediliyor...

  Nureddin Nebati kimdir?

  Nureddin Nebati, 1 Ocak 1964'te Şanlıurfa Viranşehir'de doğdu. Siyaset Bilimi Uzmanı olan Nebati, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsünde Uluslararası İlişkiler alanında yaptı. Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında Doktora unvanını aldı. Farklı üniversitelerde Siyaset Bilimi, Türk Siyasal Hayatı, Devlet ve Siyaset Sosyolojisi dersleri verdi. 

  AK Parti 4. Olağan Kongresinde MKYK Üyesi seçildi. MYK Üyesi olarak AK Parti Genel Merkez Mali ve İdari İşler Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

  24. Dönemde İstanbul, 25. Dönemde Şanlıurfa, 26. Dönem İstanbul Milletvekili seçildi.

  İyi düzeyde İngilizce, az düzeyde Arapça bilen Nebati, evli ve 4 çocuk babasıdır.

  Son olarak Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda Bakan Yardımcısı olarak görev alan Nebati, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayınlanan kararla birlikte Bakan olarak görevine başladı.


   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow