hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  TOKİ kuralarında sona doğru! İlk Evim'de sıra Arnavutköy, Başakşehir ve Esenler'de

  TOKİ kuralarında sona doğru İlk Evimde sıra Arnavutköy, Başakşehir ve Esenlerde
  expand

  TOKİ'nin İlk Evim, İlk İşyerim projesi kapsamında İstanbul kuraları devam ediyor. Bugün 3 ilçe için kuralar başlayacak. 19 gün sürecek etabın ardından yurt çapında kura çekimleri tamamlanmış olacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İlk Evim, İlk İşyerim projesinde Arnavutköy, Başakşehir, Esenler ilçeleri için kura çekimi bugün başlıyor. 3 ilçe için kura çekimi 19 gün sürecek.

  19 Nisan'da son bulacak TOKİ İstanbul kura çekimi ile 50 bin konutun hak sahibi belirlenerek 81 ilde yükselecek 250 bin sosyal konutun tüm hak sahipleri de belli olmuş olacak.

  Son kuraların tamamlanmasıyla TOKİ sonuçları noter onayından geçerek e-Devlet'e işlenecek.

  TOKİ İstanbul kura çekiminin son etabı bugün başlıyor. TOKİ Arnavutköy Başakşehir Esenler kura çekimi ile 28.340 hak sahibi belirlenecek. TOKİ İstanbul kura çekilişi 16 Mart tarihinde Anadolu yakasında TOKİ Tuzla kura çekimi ile başlayarak dün çekilen TOKİ Çatalca ve TOKİ Silivri kura çekimi ile Avrupa yakasına geçti.

  19 GÜN BOYUNCA SÜRECEK!

  TOKİ eliyle hayata geçirilen Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesi ‘İlk Evim’ projesinde 50 bin hak sahibinin belirleneceği İstanbul’da, 16 Mart’ta başlayan kura çekimlerinin ilk etabı Tuzla’da tamamlandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Tuzla’da inşa edilecek 20 bin 920 sosyal konut için kuralar noter huzurunda 16-29 Mart tarihleri arasında gerçekleştirildi. Çatalca için 540 ve Selimpaşa için 200 asil ve yedek hak sahibi için kura çekiminin Silivri Alibey Spor Salonu’nda, 30 Mart’ta yapıldığı duyuruldu.

  Arnavutköy, Başakşehir ve Esenler ilçelerinde 28 bin 340 hak sahibi için yapılacak sosyal konut kura çekimleri de 1-19 Nisan tarihleri arasında Bağcılar Olimpik Spor Merkezi Salonu’nda gerçekleştirilecek.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow