Dolar ve euro ne kadar? İşte son fiyatlar (15 Ağustos 2018)

Dolar ve euro ne kadar? İşte son fiyatlar (15 Ağustos 2018)

Haftanın başında 7,20 liranın üzerini gören dolar/TL, BDDK'nın son hamlesi ve işsizlik rakamlarının ardından 6 liranın, Euro ise 7 liranın altını gördü. Öğle saatlerinde Brunson için çıkan ret kararıyla birlikte kurlarda hafif artış gözlense de kapanışa doğru kur 6,08 seviyelerinde dengelendi.

Hafta başında 7 lira seviyesini aşan dolar/TL, BDDK ve Merkez Bankası tarafından alınan önlemler sonrası kısmen sakinleşti. TCMB'nin bir faiz artırımı yapabileceği beklentileri ve Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın yatırımcılar ile bir toplantı yapacağı haberi kurda iyimser havayı destekledi. Dün 6.43 seviyesinden kapanan dolar/TL kuru, bu sabah yaşanan hızlı düşüş sonrası 5,9115 seviyelerine kadar geriledi.

Brunson'ın ev hapsine yaptığı itirazın reddedilmesiyle yeniden yukarı yönlü hareketlenen dolar/TL, saat 17:10 itibarıyla dolar 6,0680 liradan, euro ise 6,8660 liradan alıcı buluyor. Dün 6,40-6,50 bandındaydı

Haftanın ilk günü dalga boyu bu gelişmelere karşın yüksek olsa da dün bu rakam 6.50-6.40 arasına çekildi.

Öte yandan Türkiye, ABD menşeili bazı ürünlere ek vergi getirdi. Aralarında pirinç, alkollü içecekler, yaprak tütün, binek otomobil, güzellik veya makyaj malzemelerinin de olduğu ABD menşeli bazı ürünlerin ithalatında uygulanan ek vergi oranları iki kat artırıldı.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS