hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  VİOP'ta endeks kontratı güne nasıl başladı?

  VİOPta endeks kontratı güne nasıl başladı
  expand

  Ağustos vadeli endeks kontratı, açılış seansında önceki normal seans kapanışına göre yüzde 0,1 azalarak 12.615,00 seviyesinde işlem gördü.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Dün dalgalı bir seyir izleyen endeks kontratı, normal seansı bir önceki kapanışının yüzde 0,1 üzerinde 12.629,00 puandan tamamladı. Akşam seansında ise 12.611,75 puana geriledi.

  Analistler, küresel pay piyasalarında, ABD Merkez Bankasının (Fed) gelecek dönemde atacağı adımlara ilişkin belirsizliklerin devam ettiğini belirterek, bu nedenle karışık bir seyir izlendiğini ifade etti. Bugün Fed Başkanı Jerome Powell'ın yapacağı açıklamaların yatırımcıların odağında olduğunu söylediler.

  ABD'de geçen hafta açıklanan verilerin ekonomik aktiviteye dair karışık sinyaller vermesi, yatırımcıların temkinli davranmasına neden oluyor. Powell'ın bugün ve yarın yapacağı konuşmalar ile Perşembe günü açıklanacak enflasyon verileri öncesinde piyasalarda dikkatli bir tutum gözleniyor.

  Analistler, bugün yurt içinde ve dışında veri gündeminin sakin olduğunu, yatırımcıların Fed Başkanı Powell'ın konuşmasını takip edeceklerini belirtti. Teknik açıdan endeks kontratında 12.600 ve 12.500 seviyeleri destek, 12.700 ve 12.800 puan ise direnç olarak öne çıkıyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow