hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Arazilerde Kanal İstanbul bereketi

  Arazilerde Kanal İstanbul bereketi
  expand
  KAYNAKAA

  Kanal İstanbul'un geçeceği güzergahta adı geçen Küçükçekmece, Başakşehir, Esenyurt ve Arnavutköy'ün kentin gelecek vadeden bölgeleri arasına girdi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  sahibinden.com, İstanbul'un çehresini değiştirecek dev projelerden Kanal İstanbul'un geçeceği güzergahta yer alan ilçeler ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Şİrketten yapılan açıklamaya göre, güzergahta adı geçen Küçükçekmece, Başakşehir, Esenyurt ve Arnavutköy, kentin gelecek vadeden bölgeleri arasına girdi. Emlak Endeksi mayıs verilerine göre, satılık dairelerde Başakşehir'de ortalama metrekare fiyatları 3 bin 458 lira ile son 3 yılın en yüksek seviyesine çıktı.

  Başakşehir'i takip eden Küçükçekmece'de son 3 yılda metrekare fiyatları yüzde 51,52 artarak ortalama 3 bin 375 lira olurken, Arnavutköy'de ise son 3 yılda satılık konutlarda ortalama metrekare fiyatı yüzde 56,41'lik artışla 2 bin 170 lira oldu.

  Kanal İstanbul güzergahı için adı geçen bir diğer ilçe olan Esenyurt'ta ise son 3 yılda satılık konutlarda metrekare fiyatı yüzde 37,42 artarak ortalama 2 bin 56 lira seviyesine çıktı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow