Farklı ve resimli Anneler Günü mesajları (Anneler Günü'ne özel mesajlar)

Anneler Günü mesajları bu yıl da sevdiklerini özel günde hatırlamak isteyen kişiler tarafından araştırılmaya başlandı. Her yıl Mayıs ayının ikinci pazarında kutlanan Anneler Günü farklı hediyelerini özel sözlerle birleştirmek isteyen kişilerin tercihi olacak. İşte 2018 yılı için hazırlanmış Anneler Günü sözleri ve resimli mesajlar...1
Farklı ve resimli Anneler Günü mesajları (Anneler Günü'ne özel mesajlar) ©Shutterstock
Anneler Günü mesajları bu yıl da farklı hediyeler ve sözler ile desteklenecek. İşte o sözlerden bazıları ve resimli mesajlar...
Dünyanın en iyi annesinin Anneler Günü kutlu olsun. Canım annem seni çok seviyorum...
Sen hayatımın kutup yıldızı oldun. Nereye gidersem gideyim ışığının altında sevginle uyudum. Doğru yolu buldum. Seni seviyorum annem.

Fedakârlık, sevgi, sabır ve güzellik ne demek tarif et derlerse; annem derdim canım annem seni bir gün değil her gün çok seviyorum. Anneler günün kutlu olsun.
Bize her türlü fedakarlığı yapan canım annem bize bir gün değil her gün Anneler Günü. Seni seviyoruz, değerlilerin....
Dünyanın bütün annelerinin Anneler Günü kutlu olsun. Bu özel günde hepinizi tebrik ediyoruz...
Biraz şans, biraz sevgi ve sabır, birer parça zaman, başarı ve memnuniyeti de eklersek malzemelere, hepsini karıştırıp senin için uzun ve dileklerinin gerçekleştiği bir “hayat pastası” yapabiliriz sanırım… Anneler günün kutlu olsun canım annem!

Biricik annem. Anneler günün kutlu olsun. Her zaman senin küçük bebeğinim.
Dünyanın en iyi annesinin Anneler Günü kutlu olsun. En değerlim seni seviyorum. İyi ki varsın...
Anne senin yüreğin taş olsa dayanır mı, kuş olsa, çiçek olsa, gündüz olsa, kırılmaz mı? Acıdan bir sap menekşenin boynu bu kez dağlar doğursun beni anne. Sen de ılık bir yağmur ol durmadan yağ kanayan yerlerime. Anneler günün kutlu olsun canım annem.
Sana ne kadar teşekkür etsem, biliyorum az olacak. Sen benim hayatımı aydınlatansın, varlığımın sebebisin... Anneler Günün kutlu olsun.
Anneler çiçek gibidir, onları hep mis kokulu yerlerde görebilirsin, senin için her zaman varolduklarını ve seni düşündüklerini bilirsin. Anneler günün kutlu olsun canım anam.
Geleceğini oluşturacak her yeni günün bir önceki günden daha güzel, isteklerine uygun ve seni mutlu edecek şekilde olmasını dilerim. Anneler günün kutlu olsun benim melek annem.
Senden yediğim terliğin acısıyla ağlarken bile "Anne" diyebiliyorsam bu ancak anne mucizesidir. Anneler Günün kutlu olsun cantanem.
Bütün acılar üstüme yağınca sen bana açılan şemsiyesin annem. Seni çok seviyorum.
Senin kucağın, senin merhametin beni yaşama bağlıyor sevgili anneciğim. Anneler günün kutlu olsun.
Anne güllerin bezemesi, gülden deste anne, sözümde tutuklu, tarifsiz beste anne, yanar yürek, can bitkin kafeste, anne hasret bağırda, anne içimde aheste. Seni çok seviyorum anne, anneler günün kutlu olsun.
Meğer dilimdeki ve beynimdeki en güzel kelime senin adınmış. Sana her seslenişimde ya acım diniyor ya da sevgim coşuyor. Anneler günü kutlu olsun.
ANNELER GÜNÜ TARİHÇESİ

Anneler Günü'nün nereden ortaya çıktığı ile ilgili birçok rivayet bulunmaktadır. Bunlardan en çok konuşulanı ise ABD'nin Virginia eyaletinde ikamet eden öğretmen Anna Jarvis isimli bir kadının, 1905 yılında vefat eden annesi için her yıl kutlama yapmak istemiştir.

Bu kutlama ilk kez, 1908 yılında bir okulda 407 çocuk ve anneleriyle gerçekleşmiştir. Anna'nın bu girişimi, temsilciler meclisi tarafından uygun görülmemiş, resmiyete kavuşturulmamıştı. Anna bu durumu, medya ve politikacıların önde gelen isimlerine paylaşmış, bu çabalar sonunda 1914 yılının ikinci pazarı anneler günü olarak ilan edilmiştir. Bir süre sonra anneler gününün ticarileştiğini gören Anna, davalar açmış fakat hiçbirisini kazanamamıştır.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS