hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  26 yaş küçük eşini öldürdü

  26 yaş küçük eşini öldürdü
  expand

  Aksaray'da işçi emeklisi 67 yaşındaki Mehmet Uz, kendisini aldattığı şüphesiyle 41 yaşındaki eşi Asuman Uz'u öldürdü.

  Olay, bugün saat 13.30 sıralarında merkez Paşacık mahallesi 1614 sokakta meydana geldi.

  Mehmet Uz, eşinden boşandıktan sonra ikinci evliliğini yaptığı Asuman Uz'u, evde bulamayınca komşularına sordu.

  Komşularından eşinin 8 yaşındaki çocukları M.U.'yu okula götürdüğünü öğrendi.

  Mehmet Uz daha sonra okula giderek eşine baktı. İddiaya göre okulda da eşini göremedi. Sorduğu kadınlardan eşinin çocuğu bıraktıktan sonra eve gittiği bilgisini aldı. Bir kez daha eve gelen Mehmet Uz, eşini yine bulamayınca tekrar okula gitti.

  Burada Asuman Uz'u bahçede gören Mehmet Uz, eşinin yanına gidip, saatlerdir kendisini aradığını ve nerede olduğunu sordu.

  Asuman Uz da çocuğu bırakmak için okula geldiğini, hiçbir yere gitmediğini söyledi. Çift, kısa süren tartışmanın ardından birlikte eve döndü.

  Tartışma evde de devam etti. İddiaya göre Asuman Uz, mutfaktan aldığı bıçağı Mehmet Uz'a doğrulttu. Bunun üzerine Mehmet Uz, eşinin bileğini büküp bıçağı elinden aldı ve boğazını kesti. Ardından da bıçağı defalarca eşinin vücuduna sapladı.

  İlk eşinin üzerine attı

  Eşi Asuman Uz'un öldüğünü anlayan Mehmet Uz, polis merkezine giderek, evde eşini kanlar içinde ölü olarak bulduğunu, cinayeti boşandığı ilk eşinin işlemiş olabileceğini söyledi. Polisin, davranış ve hareketlerinden şüphelendiği Mehmet Uz, zorgusunda cinayeti itiraf etti.

  Mehmet Uz, ifadesinde eşinin kendisini aldattığından şüphelendiğini öne sürerek, "Okula birkaç kez gittim ama orada yoktu. Sonra bana, okuldayım diyerek geçiştirici bir cevap verdi. Eve gelince tartıştık. Bana bıçak çekti. Ben de 'Öyle adam öldürülmez, böyle öldürülür' deyip bıçağı elinden aldım. Boğazını kesip bıçakladım" dedi.

  Boğazı kesilip, vücudunun birçok yerinden bıçaklanarak öldürülen Asuman Uz'un cesedi otopsi yapılmak üzere Aksaray Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Tatbikat için eve getirilen Mehmet Uz, evden çıktığı sırada, "Hiç pişman değilim" diyerek komşularına doğru bağırdı.

  Olayla ilgili soruşturma sürüyor.
  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow