Son Dakika

Ankara Emniyet Müdürlüğü'nü hacklediler

Ankara Emniyet Müdürlüğü'nü hacklediler

Ankara Emniyet Müdürlüğü'nü hacklediler

Kızıl Hackerlar (RedHack) adlı grup, POLNET (Polis Ağı) ve Ankara Emniyet Müdürlüğü sunucularına girerek, buradaki ihbar, şikayet dilekçeleri ve yazışmaları ele geçirdi.

RedHack, POLNET ve Ankara Emniyet Müdürlüğü sunucularına girerek, ele geçirdikleri ihbar, şikayet dilekçeleri ve yazışmaları internette yayınladı.

Belgeler endişeli vatandaşın hassasiyetlerini ortaya koyudu.

Hackerlar, erişim sağladıkları web sitelerinde index değiştirmek yerine, topladıkları bilgileri internet siteleri üzerinden kamuoyuyla paylaşmayı tercih etti.

Bugün yapacakları eylemi 25 Şubatta duyuran Kızıl Hackerlar, web sitelerinde "Eylemimiz coğrafyamızı son dönemde bir cezaevine çeviren emperyalizme ve onun 'ye$il' ordusuna karşı bir missileme eylemidir ve meşrudur!" açıklaması yaptı.

Kızıl Hackerlar, ele geçirdikleri belgeleri "seçerek" ve her gün yayınlayacağını açıklarken, "bazı belgelerin gerekli zamanlarda gerekli kişilerle " paylaşılacağını söyledi ve ekledi:

" Söz kaçakçılık ve korsan yazılımdan açılmışken, incelediğimiz dökümanlarda birçok kaçakçılık ve korsancılık baskını yapan, 'korsana göz açtırmıyoruz' diyen emniyetin sunucularında, emniyet sistem adminleri tarafından yüklenen yüzlerce korsan programın olması ve bu programların 'crack'lerinin hemen yanlarında olması da son derece trajikomik ve bir o kadar da düşündürücüdür..."

Kızıl Hackerlar'ın yayınladığı ihbar ve şikayet dilekçeleri, endişeli vatandaşın hassasiyetlerini ortaya koydu. Dilekçelerde yer alan şikayetlerden bazıları şöyle:

* .. adlı bayan öğretmen ... eylem hazırlığında bulunmaya devam ederek bu saatte 10 binlerce memur adayını uyutmamaktadır. google facebook twitter üzerinden Başkan Melih Gökçek'i dahi inci ve ekşi sözlük üzerinden üzerinden rahatsız ettirmektedir.

* Aylar öncesinde de bu şahıs hakkında ihbarda bulunmuş olmama rağmen ne emniyet tarafından ne savcılık tarafından hiçbir hukuki işlemin başlatılmadığını üzülerek görmekteyim.İki gün önce yine twitter üzerinden T.C BAŞBAKANI\'na bir CEMAAT\'e hakaretler küfürler etmiştir. Gereğinin yapılarak tarafıma bilgi verilmesini rica ederim.

* Son zamanlarda Atatürke gay denilmesinin nedeni de aşağıda yazdığım Olay yüzündendir. Atatürk'ün yurt genelinde meydanlarda bulunan heykellerinde cinsiyet organı olmadığı için Türkiye cumhuriyetinde ve dünyada cinsiyet tayini cinsel organa bakılarak doktorların onayı ile yapıldığı için. Atatürkün Meydanlarda bulunan Tüm heykellerinde cinsel organ olmadığı görülmüş ve bu durum gay denmesine nonoş denmesine kadar varmışdır. Heykelleri yapanlar Bu duruma sebep oldukları için Tüm heykeltraşcılardan ve ülke genelinde bu cinsiyetsiz heykelllere onay veren Tüm yetkililer hakkında anayasada ki yasa gereği Atatürke alenen hakaretten yargılanmalarını arz ederim....

* Geçmişteki istatistikler çıkarılırsa , hain terör örgütünün karakollara saldırı saati genellikle akşamın ilk saatlerinde oluyor. Sanki Öğle vakti saat 3 den sonra harekete geçmeye başlıyorlar ve karakollara yaklaşıyorlar. Bence her karakol çevresinde özellikle ikindi vakti ve akşama doğru her türlü kıpırdamalar ve hareket titizlikle izlenmeli. ve her polisimiz ve askerimiz GECE GÖRÜŞ sistemleri ile donanmalı ve karakolun çevresinde dışarıdan takviye verecek hareketli bir güç olmalı diye düşünüyorum.

* İnternet hayvan hakları forumlarında Çankaya Belediye'sinin taşlanacağını okudum.