Okullara "şişirilmiş not" denetimi

Okullara "şişirilmiş not" denetimi

Okullara şişirilmiş not denetimi

İstanbul'da bazı özel okullara Milli Eğitim Bakanlığı müfettişleri baskın yaptı. Baskınların nedeni ise velilerin, "öğrencilere verilen notların şişirildiğine yönelik şikâyeti.

Hürriyet Gazetesinin haberine göre, inceleme, 25 Temmuz'da bir velinin şikayeti üzerine başladı.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, müfettişlere bir yazı yazarak, "Hormonlu not almayan, adil not kullanan okulların öğrenci ve velilerine yazık oluyor. Bu adaletsizliği giderelim" talimatı verdi.  3 bakanlık müfettişi harekete geçti.  İstanbul'da popüler özel okullar başta olmak üzere bazı ilkokul, ortaokul ve liselerde 4 ay boyunca inceleme yapıldı.

Müfettişlerin yaptığı baskınlarda, bazı okulların notları şişirdiği tespit edildi. Müfettişler, şişirilen notların lise ve üniversiteye yerleştirmede kullanıldığı için haksızlığa yol açtığı ve adil not veren okulların öğrencilerinin zor durumda kalacağını belirtti. Müfettişler, okullardan notları, yazılı kâğıtlarını ve bu konudaki evrakı istedi. İnceleme geçtiğimiz haftasonu tamamlandı ve Bakan Nabi Avcı'ya rapor sunuldu.

İstanbul'daki araştırmalar sürüyor. Şimdi, o müfettişler gelen şikâyetler üzerine Şırnak'a gitti. Orada da incelemeler devam ediyor.
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber