Olağanüstü hal (OHAL) ne zaman sona erecek?

Olağanüstü hal (OHAL) ne zaman sona erecek?

15 Temmuz 2016 FETÖ'cü darbe girişimi sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da Milli Güvenlik Kurulu ve ardından yapılan Bakanlar Kurulu toplantısından sonra yaptığı açıklamada, Türkiye genelinde 3 ay süreyle olağanüstü hal ilan (OHAL) edildiğini açıklamıştı. Peki olağanüstü hal uygulaması ne zaman, hangi tarihte sona eriyor?

15 Temmuz 2016 darbe girişiminin ardından Türkiye'de 21 Temmuz 2016 tarihinde olağanüstü hal ilan edilmişti.


Açıklamayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Güvenlik Kurulu ve ardından yapılan Bakanlar Kurulu toplantısından sonra yapmış, 3 ay süreyle olağanüstü hal ilan edildiğini açıklamıştı.


Erdoğan şöyle demişti: "Bugün önce Milli Güvenlik Kurulumuzu topladık ardından da Bakanlar Kurulu toplantımızı gerçekleştirdik. Milli Güvenlik Kurulu üyeleri olarak yaptığımız kapsamlı değerlendirme sonunda darbe girişiminde bulunan terör örgütünün tüm unsurlarıyla ve süratle bertaraf edilebilmesi için ülkemizde anayasamızın 120’inci maddesi uyarınca olağan üstü hal ilan edilmesini hükümete tavsiye etme kararı aldık. Bakanlar kurulumuzda bu tavsiye doğrultusunda Türkiye’de 3 ay süreyle olağanüstü hal ilan edilmesini kararlaştırdık."


Peki 21 Temmuz 2016 Perşembe günü Saat 01:00'dan itibaren 3 ay süreyle başlayan OHAL uygulaması ne zaman sona erecek.


OHAL, eğer bir üç ay daha uzatılmazsa eğer 20 Ekim 2016 tarihinde Türkiye'de sona erecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS