hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bayram süresince hava nasıl olacak?

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  KAYNAKCNN TÜRK

  Bir yanda aşırı sıcaklar bir yanda ani bastıran yağışlar. Bir süredir farklılık gösteren hava durumu bayram boyunca nasıl olacak? Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan o tahmin raporunu açıkladı. Buna göre "Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının ülkenin batı kesimlerinden başlayarak azalması bekleniyor."

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kurban Bayramı süresince hava nasıl olacak? Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan tahmin raporunu açıkladı. Buna göre mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının arife gününden itibaren ülkenin batı kesimlerinden başlayarak azalması bekleniyor.

  Bayram süresince hava nasıl olacak

  Bakan Özhaseki, "9 günlük tatil boyunca ülke genelinde hava sıcaklıkları biraz azalacak. Yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış olacağı tahmin ediliyor." dedi.

  Rapora göre üç büyük ilin hava durumuna bakıldığında, Ankara genellikle az parçalı bulutlu, cumartesi günü kuzey ilçeleri parçalı çok bulutlu ve yerel gök gürültülü sağanak yağışlı, günün en yüksek sıcaklığı 31 ila 33 derece arasında olacak. İstanbul genellikle parçalı bulutlu, cumartesi günü çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, günün en yüksek sıcaklığı 31 ila 33 derece arasında olacak. İzmir ise genellikle az bulutlu ve açık, günün en yüksek sıcaklığı 37 ila 39 derece arasında olacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bayram süresince hava nasıl olacak

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan hava tahmin raporuna göre, bayramın 1'inci günü Batı ve Doğu Karadeniz, Orta Karadeniz kıyıları ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğu kesimlerinin; bayramın 2'nci günü Doğu Akdeniz'in Toroslar mevkii, Doğu Karadeniz ile Sinop ve Samsun'un iç kesimleri, Ordu, Erzincan, Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinin; bayramın 3'üncü günü Doğu Karadeniz ile Kars ve Ardahan çevrelerinin; bayramın 4'üncü günü Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin'in iç kesimleri ile Denizli, Afyonkarahisar, Isparta ve Ardahan çevrelerinin, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow