hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bugün hava nasıl olacak? Meteoroloji'den çığ uyarısı!

  Bugün hava nasıl olacak Meteorolojiden çığ uyarısı
  expand
  KAYNAKCnnturk.com

  Meteoroloji'nin son dakika uyarısına göre, Doğu Anadolu'nun güneydoğusunun yükseklerinde karla karışık yağmur bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunun kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarında ise çığ tehlikesi bulunuyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün 20 Şubat tarihli raporuna göre, yurt geneline etkili olan soğuk hava bazı illerde yerini sis ve pusa bırakacak. Bazı illerde ise kuvvetli sağanak ve kar yağışı bekleniyor.

  Ülkemizin kuzey ve doğusunun yer yer çok bulutlu, Batı Karadeniz kıyılarının doğusu ile Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ve Hatay çevrelerinin yağışlı geçeceği, yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu'nun yükseklerinde karla karışık yağmur şeklinde görüleceği tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz'in ve Doğu Anadolu'nun doğusunun yüksek ve karla kaplı kesimlerinde ve dik yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır. İç kesimlerde gece ve sabah saatlerinde pus ve yer yer sis bekleniyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow