Hava Durumu (01-06-2021)

Hava Durumu (01-06-2021)

Türkiye'nin batısı ve iç kesimlerinde sağanak yağış bekleniyor. Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da hava parçalı ve az bulutlu geçecek. Hava sıcaklığının batı bölgelerden başlayarak mevsim normallerinin 2 ila 4 derece altına düşeceği tahmin ediliyor. Batı Karadeniz'de ve Doğu Akdeniz'de rüzgar şiddetini artırabilir. Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri kuvvetli güneyli rüzgarların etkisinde olacak. İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa'da gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Hava sıcaklığı Bursa'da 19 diğer şehirlerde 20 derece ve üzeri ölçülüyor.

Marmara Bölgesi'nde sağanak yağış perşembe gününe kadar etkili olacak. Sıcaklıkların genel olarak 20 derece civarında ölçülmesi bekleniyor.

Ege Bölgesi'nde sağanak yağışın etkisiyle sıcaklıkların düşmesi öngörülüyor. Bölgenin kıyı şehirlerinde sıcaklıklar 22 derecenin üzerine seyrediyor, iç kesimlerdeyse geceleri 10 derecenin altında.

Akdeniz Bölgesi'nde hava perşembe gününe kadar sağanak yağışlı. Sıcaklıklar Adana, Hatay ve Mersin'de 30 dereceye yaklaşıyor, nem oranı oldukça yüksek.

İç Anadolu Bölgesi'nde de sağanak yağış etkili gündüzleri 20 derece ve üstüne ulaşan sıcaklıklar, geceleri Sivas, Kayseri ve Eskişehir'de 10 derecinin altına iniyor.

Karadeniz Bölgesi'nde Gümüşhane ve çevresinde hava çok bulutlu diğer yerlerde sağanak yağış etkili olacak. Çarşamba gününden itibaren bölge geneline yayılan sağanak yağış, sıcaklıkları da düşürecek.

Doğu Anadolu Bölgesi'nde gökyüzü parçalı bulutlu. Sıcaklıklar genel olarak 20-25 derece aralığında. Çarşamba günü Kars, Erzurum ve Malatya'da sağanak yağış bekleniyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde hava az bulutlu. Bölgede sıcaklık 30 dereceye yaklaşıyor, öğle saatlerinde güneş yakıcı etkisini gösteriyor.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS