hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Hava Durumu (01-06-2024)

  Hava Durumu (01-06-2024)
  expand
  KAYNAKCNN TÜRK

  Marmara Bölgesinde az bulutlu, güneşli bir gökyüzü hakim. Sıcaklık İstanbul'da 29, Edirne'de 33, Bursa ve Kocaeli'de 32 derecelerde ölçülüyor. Pazar ve pazartesi günü sıcaklıkların birkaç derece daha yükselmesi bekleniyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ege Bölgesinde de hava güneşli. Sıcaklık iç kentlerde 26-27, kıyı kesimlerde 31-32 derecelerde ölçülüyor.

  Akdeniz Bölgesinde az bulutlu bir hava hakim. Günün en yüksek sıcaklıkları Antalya'da 27, Adana'da 31, Kahramanmaraş'ta 34 derece ölçülüyor. Sıcaklıkların bölge genelinde pazartesi günü 35 derecenin üzerine çıkması bekleniyor.

  İç Anadolu Bölgesinde hava parçalı ve az bulutlu. Sıcaklık bölgede genellikle 25 ile 30 derece arasında seyrediyor. Doğu kentlerde yer yer 25 derecenin altında kalıyor.

  Karadeniz Bölgesinin doğu kesimlerinde yerel yağışlar görülüyor. Sıcaklık Bolu'da 28, Samsun'da 26, Trabzon'da 22 derecelerde ölçülüyor. Pazar günü bölgede yağış beklenmiyor.

  Doğu Anadolu Bölgesinin kuzeyinde kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışlar etkili oluyor. Bölgenin kalanında hava parçalı ve az bulutlu. Günün en yüksek sıcaklıkları Kars'ta 20, Malatya ve Elazığ'da 29, Hakkari'de 25 derece ölçülüyor.

  Güneydoğu Anadolu Bölgesinde açık, güneşli bir gökyüzü görülüyor. Bölgede 33-34 derecelerde ölçülen sıcaklığın pazartesi gününe kadar yükselerek 37-38 derecelere çıkması bekleniyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow
  o-clock

  SON DAKİKA

   EN ÇOK OKUNANLAR