Hava Durumu (03-07-2022)

Hava Durumu (03-07-2022)

Haftanın son gününde Türkiye'nin büyük bölümünde gökyüzü az bulutlu ve güneşli. Doğu Karadeniz'de ise yerel yağmur geçişleri görülebilir. Hava sıcaklıkları genellikle mevsim normallerinde, batı kesimlerde mevsim normalleri üzerinde ölçülüyor. Denizlerde rüzgar Doğu Karadeniz, Marmara, Kuzey Ege ile Batı Akdeniz'de zaman zaman fırtına seviyesine çıkacak şekilde kuvvetli esiyor. Diğer kıyılarda ise orta kuvvet ve altında esiyor.

Marmara Bölgesinde az bulutlu bir gökyüzü hakim. Sıcaklık 31-32 derecelerde ölçülüyor, Edirne dolaylarında 34 dereceye çıkıyor. Yeni haftada da az bulutlu ve güneşli hava görülmeye devam ediyor.

Ege Bölgesinde bol güneş görülüyor. Hava sıcaklıkları da kıyı kesimlerde yüksek seyrediyor. 37-38 dereceye çıkan hava sıcaklıkları sıcak çarpmalarına neden olabilir. Özellikle öğle saatlerinde dikkatli olunmalı.

Akdeniz Bölgesinde de güneş görülüyor. Sıcaklık Antalya'da 38, Mersin'de 32, Adana'da 37 derece ölçülüyor. Pazartesi ve Salı günü sıcaklıklar da gökyüzü de durumunu koruyor.

İç Anadolu Bölgesinde yağışlar sona erdi, bölgede az bulutlu bir hava hakim. Sıcaklık bölge genelinde 24-29 derece aralığında ölçülüyor.

Karadeniz Bölgesinde parçalı ve az bulutlu bir hava var. Bölgenin doğu kesimlerinde yerel yağmur geçişleri de görülebilir. Sıcaklık bölgede en yüksek 24-25 derecelerde ölçülüyor.

Doğu Anadolu Bölgesinde yağış yok, az bulutlu bir gökyüzü görülüyor. Sıcaklık Kars'ta 21, Malatya'da 32, Hakkari'de 29 derece ölçülüyor. Bölgenin kuzeyinde gece sıcaklıklar ise 5-6 dereceye kadar düşüyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi önümüzdeki üç günlük dönemde bol güneşli ve sıcak bir havaya sahip. Sıcaklıklar bölgede 37-38 derecelerde ölçülüyor. Özellikle öğle saatlerinde sıcak çarpmalarına karşı tedbirli olunmalı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS