Hava Durumu (04-06-2021)

Hava Durumu (04-06-2021)

Takvimler yaz aylarına göstermesine rağmen özellikle Marmara ve Karadeniz'in yüksek bölgelerinde yer yer kar yağışı görülüyor. Hava sıcaklıkları hafta sonu kuzey ve iç kesimlerde mevsim normallerinin 2 ila 4 derece altında, diğer yerlerde mevsim normallerinde seyredecek. Denizciler ve balıkçılar dikkat! Meteoroloji verilerine göre Orta Karadeniz'de fırtına bekleniyor. Rüzgar Marmara ve Ege Denizi'nde kuzey, Akdeniz'de güney yönlerden orta kuvvette esecek. İstanbul, Ankara ve Bursa'da bulutlar artıyor. İzmir'de ise parçalı bulutlu bir gökyüzü bekleniyor. Hava sıcaklıkları İstanbul ve Bursa'da 22, Ankara'da 19, İzmir'de 27 derece.

Marmara Bölgesi parçalı ve çok bulutlu. Kocaeli çevresinde gök gürültülü sağanak yağmur bekleniyor. Sıcaklıklar mevsim normallerinin altında seyredecek.

Ege Bölgesi'nin kıyı kesimlerinde mevsim normallerinin biraz üzerinde sıcaklıklar bekleniyor. Bölge genelinde parçalı bulutlu bir gökyüzü var.

Akdeniz Bölgesi'nde parçalı ve az bulutlu bir gökyüzü bekleniyor. Sıcaklıklar mevsim normallerinin birkaç derece üzerinde.

İç Anadolu Bölgesi'nde yer yer bulut görülebilir, bazı şehirlerde bulutlar artıyor. 3 günlük tahminlere göre bölgede yağış beklenmiyor.

Takvimler haziran ayını gösterse de Karadeniz Bölgesi'nde rağmen özellikle gece sıcaklıklar çok düşük. Bölge genelinde sağanak yağmur beklenirken, yüksek kesimlerde görülen kar yağışı etkisini sürdürebilir.

Doğu Anadolu Bölgesi'nde Kars-Erzurum dolaylarında gök gürültülü sağanak yağmur etkili olurken; bölgenin geri kalanında parçalı bulutlu bir gökyüzü var.  Hava sıcaklıkları mevsim normallerinde seyrediyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde sıcaklıklar artarken bulutlar da azalıyor. Bölge halkını mevsim normallerinden daha sıcak ve açık bir hava bekliyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS