Hava Durumu (07-06-2021)

Hava Durumu (07-06-2021)

İstanbul’da gök gürültülü sağanak yağmur bekleniyor, sıcaklık 25 derece. Ankara’da yer yer bulut görülebilir, sıcaklık 25 derece. İzmir’de gökyüzü parçalı bulutlu, beklenen sıcaklık 33 derece.

Marmara genelinde  görülecek sağanak yağmur Karadeniz’in batısına kadar uzanıyor. Hava sıcaklıkları kuzey ve iç kesimlerde mevsim normallerinin altında, diğer yerlerde mevsim normallerinde seyredecek.

Rüzgar; Akdeniz’de güney yönlerden, diğer kıyılarımızda hem güney hem de kuzey yönlerden orta ve hafifi kuvvette esecek.

İstanbul ve Bursa’da gök gürültülü sağanak yağmur görülürken; Ankara ve İzmir’de parçalı bulutlu bir gökyüzü bekleniyor. Hava sıcaklıkları İstanbul ve Ankara’da 25, İzmir’de 33, Bursa’da 29 derece.

Marmara  genelinde gök gürültülü sağanak yağmur bekleniyor. Sağanak yağmur Salı günü de yine bölge genelinde etkisini sürdürebilir. Yağışların Çarşamba günü etkisini azaltması bekleniyor.

Ege bölgesi parçalı bulutlu. Salı günü bölge genelinde etkili olması beklenen gök gürültülü sağanak yağmura karşı dikkat edilmesi gerekiyor. Yağışlar Çarşamba günü etkisini azaltacak.

Akdeniz bölgesinde bulutlar azalıyor. Hava sıcaklıkları mevsim normallerinde seyrederken Salı ve Çarşamba günü gökyüzü parçalı bulutlu.

İç Anadolu bölgesinde Eskişehir dolaylarında gök gürültülü sağanak yağmur görülürken; yağışların Salı- Çarşamba günleri etkisini artırarak bölge geneline yayılması bekleniyor. Haziran ayına rağmen gece sıcaklıkları mevsim normallerinin altında seyredecek.

Karadeniz bölgesindeki yağışlar etkisini azaltmaya ve yerini parçalı bulutlu bir gökyüzüne bırakmaya başladı. Takvimler Haziran ayını gösterse bile hava sıcaklıkları mevsim normallerinin altında seyrediyor.

Doğu Anadolu bölgesinde Kars dolayları gök gürültülü sağanak yağmurlu. Salı günü Erzurum’a da yayılan yağışlar; Çarşamba günü Malatya’yı da etkisini altına alacağı tahmin ediliyor.

Güneydoğu Anadolu bölgesinde bulutlar azalıyor, hava sıcaklıkları artmaya devam ediyor. Salı – Çarşamba günleri havanın durumunda değişiklik beklenmiyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS