Hava Durumu (20-08-2021)

Hava Durumu (20-08-2021)

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yaptığı son değerlendirmelere göre Türkiye'nin kuzey bölgelerinde yağış var. Yağmur yer yer sel, su baskını ve heyelana yol açabilecek şiddette. Geri kalan bölgelerde hava çoğunlukla güneşli ve sıcak. Türkiye kıyılarında fırtına beklenmiyor. Ancak Orta Karadeniz açıklarında rüzgar kuvvetli. Ege'nin güneyi ve Akdeniz'in batısında da 4 ila 6 kuvvetinde sert rüzgarlar bekleniyor. Dalga boyuysa Karadeniz, Marmara ve Ege açıklarında 2,5 metreye kadar çıkacak. Dört büyük şehirde de gökyüzünde yer yer bulutlar var. İstanbul'da sıcaklık 28 dereceye kadar çıkıyor. Ankara'da öğle saatlerinde 30 derece sıcaklık bekleniyor. İzmir'de en yüksek 34 derece sıcaklık ölçülecek. Bursa'da ise hava 31 derece.

Marmara Bölgesi'nde Kocaeli-Sakarya hattında gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Bölgenin geri kalanı parçalı bulutlu. Sıcaklıksa en yüksek 32 dereceyle Edirne'de.

Ege Bölgesi çoğunlukla güneşli ve sıcak. İzmir, Kütahya ve Afyonkarahisar'da yer yer bulutlar var. Sıcaklıksa Denizli'de 40 dereceye yaklaşıyor, iç kesimler daha serin.

Akdeniz Bölgesi geneline güneşli, sıcak ve kıyılarda nemli hava hakim. Mersin ve Hatay'da küçük bulutlar var ama sıcaklığı düşürmüyor. Akdeniz genelinde ortalama sıcaklıksa 35 derece.

İç Anadolu'da gökyüzü parçalı ve az bulutlu. Sıcaklık bölge genelinde en yüksek 30 derece civarında ölçülüyor, geceleriyse yarı yarıya düşüyor. Önümüzdeki günlerde bölgede yağış yok.

Karadeniz Bölgesi'nin neredeyse tamamına yağmurlu hava hakim, gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Özellik Kastamonu, Bartın ve Amasra sabah saatlerinde kuvvetli yağış alacak. Sel, su baskını ve heyelan tehlikesine karşı Karadeniz genelinde dikkatli olunmalı. Yağmurlu hava hafta sonu etkisini daraltacak, sıcaklıklarsa mevsim normallerinde.

Doğu Anadolu Bölgesi'nde Kars, Erzurum ve Ardahan da kuzey bölgelerde görülen yağışlı havanın etkisi altında, iki gün boyunca gök gürültülü sağanak bekleniyor. Bölgenin kalanı az bulutlu, en yüksek sıcaklıksa 34 dereceyle Malatya'da.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ne güneşli ve çok sıcak hava hakim. Şanlıurfa'da sıcaklık 40 dereceye yaklaşacak. Bölge genelinde sıcak çarpmalarına karşı dikkatli olunmalı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS