İstanbul kar yağışı kaç gün sürecek? 24 Ocak 2022 hava durumu

İstanbul kar yağışı kaç gün sürecek? 24 Ocak 2022 hava durumu

İstanbul kar yağışı kaç gün sürecek? 24 Ocak 2022 hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 24 Ocak 2022 tarihli hava durumu tahminleri yayınlandı. Meteoroloji'den son dakika hava durumu ve kar yağışı uyarısı gelirken İstanbul'da kar yağışı başladı. Meteoroloji'nin hafta başından beri yaptığı uyarılar devam ediyor. Peki, bugün hava durumu nasıl olacak? İşte MGM son dakika hava durumu ve kar yağışı uyarısı…

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Megakentte yaşayanlar İstanbul'da kar yağışı ne kadar sürecek, devam edecek mi sorusuna yanıt arıyor. İstanbul'da kar yağışı yer yer şiddetini artırarak hızlanıyor. Yoğun kar yağışlarıyla birlikte ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği belirtildi. İşte detaylar..

İSTANBUL KAR YAĞIŞI NE KADAR SÜRECEK?
İstanbul'da beklenen kar yağışı dün akşam saatlerinde etkisini gösterdi. Yoğun kar nedeniyle bazı vatandaşlar otobüs duraklarına sığınırken, bazı vatandaşlar ise kartopu oynadı. İstanbul'da akşam saatlerinde kar yağışı etkili oldu. Meteoroloji'nin 5 günlük hava tahmini raporuna göre yurt genelinde kar yağışı yeni haftada da etkisi göstermeye devam edecek. 

Rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu (poyraz) yönlerden kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına (40-70 km/saat hamleli 90 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden, İstanbul’un kuzey ve batı kesimleri ile boğaz çevresinde yoğun olmak üzere deniz etkili kar yağışlarının aralıklarla kentte etkisini sürdürmesi bekleniyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Özellikle köprü ve viyadükler başta olmak üzere il genelinde gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayının görüleceği tahmin ediliyor. İstanbul Boğazı’nın Karadeniz’e bakan girişi ve boğaz hattı boyunca, deniz ulaşımı bakımından görüş mesafesinde azalma ve fırtına nedeniyle ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği belirtildi.

24 OCAK 2022 HAVA DURUMU

İstanbul kar yağışı kaç gün sürecek 24 Ocak 2022 hava durumu

METEOROLOJİ'DEN KAR YAĞIŞI UYARISI
Osmaniye ile Hatay kıyılarında yağmur ve sağanak, Hatay’ın yüksek kesimleri ve Muğla ile Doğu Karadeniz kıyılarında karla karışık yağmur ve yer yer kar, yağış alan diğer yerlerde kar şeklinde görülecek yağışların ; İstanbul’un kuzey ve batısı ile boğaz çevresi, Kocaeli ve Sakarya’nın kuzey kesimleri, Balıkesir ve Bursa’nın Marmara’ya bakan kıyı ilçeleri, Ordu, Giresun, Tokat, Elazığ, Muş, Bingöl ve Bitlis çevrelerinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu'nun dik yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır. Kuzey, iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayının görüleceği tahmin ediliyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: 

Yağışların; Marmara'nın doğusu, Doğu Akdeniz'in doğusu, İç Anadolu'nun güney ve doğusu(Sivas hariç), Batı Karadeniz'in kuzey ve doğusu, Orta Karadeniz, Doğu Anadolu'nun batısı ile Giresun, Muş, Adıyaman, Gaziantep ve Kilis çevreleri, Diyarbakır ve Şanlıurfa'nın batı kuvvetli ve yoğun kar şeklinde olması beklendiğinden ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olayı, tipi şeklinde kar yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI

Ülkenin kuzeybatısı ile güneydoğu kesimlerinde hava sıcaklığının mevsim normallerinin 4-6 derece altında, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında olacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu, İç Anadolu’nun doğusu, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun batısında güneyli yönlerden kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına (40-70 km/sa, hamleli 90 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden ağaç ve direk devrilmesi ile çatı uçması gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği belirtildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

ÇIĞ UYARISI

Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu'nun dik yamaçlarında çığ tehlikesi bulunduğundan vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerektiği konusunda uyarı yapıldı.

25, 26, 27,28 OCAK 2022 HAVA DURUMU

İstanbul kar yağışı kaç gün sürecek 24 Ocak 2022 hava durumuİstanbul kar yağışı kaç gün sürecek 24 Ocak 2022 hava durumuİstanbul kar yağışı kaç gün sürecek 24 Ocak 2022 hava durumuİstanbul kar yağışı kaç gün sürecek 24 Ocak 2022 hava durumu

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber