hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kar ve soğuk hava geri dönüyor! 16 Mart 2022 hava durumu tahminleri

  Kar ve soğuk hava geri dönüyor 16 Mart 2022 hava durumu tahminleri
  expand

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından illere ait hava durumu tahminleri açıklandı. Meteoroloji, yurt genelinde etkili olan yeni soğuk ve yağışlı hava sistemine ilişkin raporu yayınladı. Peki, bugün hava nasıl olacak? İşte il il hava durumu tahminleri..

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Meteoroloji'nin açıklamasına göre yarından itibaren Türkiye yeniden soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına girecek. Yarın yağmur ve sağanak şeklinde başlayacak yağışların cuma gününden itibaren kar yağışına dönmesi bekleniyor. İstanbul'da geçtiğimiz pazar günü etkisini yitiren yoğun kar yağışı yeniden etkili olacak. İşte tüm yurtta beklenen yeni soğuk ve yağışlı hava sisteminin detayları...

  MGM İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi'nce yapılan açıklamada, Marmara Bölgesi'nin (Edirne, Kırıklareli, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova) 17 Mart Perşembe gününden itibaren soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına gireceği bildirildi.

  Meteoroloji raporuna göre yağışların, Marmara Bölgesi, Karadeniz ve Doğu Anadolu’da kuvvetli yer yer yoğun kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Bunun yanı sıra önümüzdeki hafta ortasından itibaren yeni bir soğuk ve yağışlı havanın yurt genelinde etkili olacağı duyuruldu. Rüzgarın, batı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli zaman zaman kısa süreli fırtına şeklinde esmesi beklendiğini, hava sıcaklıklarının ise önümüzdeki bir haftalık periyotta mevsim normallerinin 4 ila 8 derece altında seyredeceğini açıkladı.

  YENİ SOĞUK HAVA DALGASI GELİYOR

  CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen sosyal medya hesabından "Perşembe akşamından itibaren kuzey bölgeler Soğuk ve yağışlı havanın etkisine girecek. Cuma, cumartesi ve pazar günü Marmara ve Karadeniz Bölgesi karla karışık yağmur ve kar yağışı alacak. Geçen haftaki sistemden bir kademe daha zayıf olacak" mesajını paylaştı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Prof. Dr. Şen, “Ülke genelinin parçalı bulutlu, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Kocaeli, Sakarya, Bilecik ve Eskişehir çevrelerinin karla karışık yağmurlu ve kar yağışlı. Rüzgar, Akdeniz'in içi ve İç Anadolu'nun güney doğusunda kuzeyli yönlerden kuvvetli” şeklinde açıklama yaptı.

  5 GÜNLÜK HAVA DURUMU HARİTASI

  Ankara, İstanbul ve İzmir ile ilgili vatandaşları ve yetkilileri uyardı. İşte son dakika olarak yayınlanan o uyarı: Ülkemizin 17.03.2022 Perşembe gününden itibaren soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına gireceği tahmin ediliyor. Perşembe günü genellikle yağmur ve sağanak, iç ve doğu kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde başlayacak yağışların 18.03.2022 Cuma gününden itibaren güney kesimler hariç yurt genelinde kar şeklinde görülmesi bekleniyor.

  ANKARA

  17.03.2022 Perşembe gününden itibaren aralıklarla kar yağışı bekleniyor. Hava sıcaklıklarının Cuma gününden itibaren hissedilir derecede düşerek bir haftalık periyotta mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor.

  İSTANBUL

  Yağmur ve sağanak şeklinde başlayacak yağışların, 18.03.2022 Cuma gününden itibaren il genelinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görüleceği tahmin ediliyor. Kar yağışlarının önümüzdeki hafta başına kadar aralıklarla yer yer kuvvetli kar sağanakları şeklinde etkili olması bekleniyor. Hava sıcaklıklarının Cuma gününden itibaren hissedilir derecede düşerek bir haftalık periyotta mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İZMİR

  Havanın genellikle parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve iç kesimlerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin altında seyretmesi bekleniyor.

  Kar ve soğuk hava geri dönüyor 16 Mart 2022 hava durumu tahminleri

  Kar ve soğuk hava geri dönüyor 16 Mart 2022 hava durumu tahminleriKar ve soğuk hava geri dönüyor 16 Mart 2022 hava durumu tahminleriKar ve soğuk hava geri dönüyor 16 Mart 2022 hava durumu tahminleriKar ve soğuk hava geri dönüyor 16 Mart 2022 hava durumu tahminleri

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow