İstanbul hava durumu bugün nasıl? Meteoroloji'den 11 Ocak raporu

İstanbul hava durumu bugün nasıl? Meteoroloji'den 11 Ocak raporu

İstanbul hava durumu, Meteoroloji'nin "5 günlük tahmin" sayfasında bugün nasıl olacak? Hava durumu olarak sıcaklık bugün ve beş gün ne durumda? Hafta sonu rüzgarın saatteki hızı 41 km olması bekleniliyor. Kurum, deniz yolu kullanacak olan vatandaşları hafta sonunda uyarıyor. 11 Ocak ila 15 Ocak arasındaki sıcaklık değerlerine bakıldığında en yüksek sıcaklık 12 derece olması beklenirken, en düşük sıcaklık 0 derece olması tahmin ediliyor.

Hava durumu, İstanbul'da bugün nasıl? Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden bugün ve 5 günlük tahmin raporu... Beş günlük tahmin raporuna bakıldığında yağmur ve kar etkisini göstermesi bekleniliyor. İstanbulluların uzun zamandır beklediği kar yağışı konusunda açıklama yapan Meteoroloji, hafta sonu ve Pazartesi günü kar yağışın İstanbul'a geleceğini açıkladı. Kar yağışı tahmini olarak "karla karışık yağmur, hafif kar yağışı" olarak yağması bekleniliyor. Yoğun kar yağışı 5 günlük tahmin raporunda gözükmüyor. Kardan çok bu hafta "rüzgar" etkisini göstermesi tahmin ediliyor.


İSTANBUL BEŞ GÜNLÜK HAVA DURUMU


11 Ocak Perşembe: Perşembe günü İstanbul'da yağmur yağması bekleniliyor. En yüksek sıcaklık 12 derece olurken, en düşük sıcaklık 7 derece olması bekleniliyor. Nem oranı yüzde 96-80 arası. Rüzgar saatte 10 km hızda esmesi bekleniliyor.


12 Ocak Cuma: Cuma günü yağmur İstanbul'da etkisini göstermeye devame derken, rüzgar şiddetini artırıyor. En yüksek sıcaklık 11 derece, en düşük sıcaklık 8 derece. Nem oranı yüzde 92-89 arası. Rüzgar saatte 20 km hızda esmesi bekleniliyor. 13 Ocak Cumartesi: Hafta sonu İstanbul'da yağmur var. Cumartesi günü sağanak yağmur beklenirken, en yüksek sıcaklık 9 derece, en düşük sıcaklık 7 derece. Cumartesi günü rüzgar şiddetini oldukça artıracak. 41 km hızda rüzgar etkisini gösterecek.


İL İL HAVA DURUMU DEĞERLENDİRMESİ


14 Ocak Pazar: Pazar günü kar geliyor. Karla karışık yağmur bekleniliyor. En yüksek 5 derece, en düşük sıcaklık 3 derece. Nem oranı yüzde 72-67 arası. Rüzgar şiddetini azaltsa da etkisini göstermeye devam ediyor: Saatte 39 km hızda esecek. 


15 Ocak Pazartesi: Hafif kar yağışı gözüküyor. En yüksek sıcaklık 3 derece, en düşük sıcaklık 0 derece. Nem oranı yüzde 77-52 arası. Rüzgar saatte 22 km hızda esmesi tahmin ediliyor.


HAFTA SONU RÜZGARA DİKKAT!


Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hafta sonu şiddetli rüzgarın İstanbul’u etkileyeceğini açıkladı. Yağmur ve karın etkili olacağı hafta sonu sıcaklıklarda düşüş beklenirken, gerek deniz ulaşımında gerek kara ulaşımında aksaklıklar meydana gelebilir. Özellikle akşam saatlerinde kara ulaşımında karın etkisinden ötürü görüş mesafesi 5 metreye kadar düşmesi tahmin ediliyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS