hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bal Maskesi Nedir, Ne İşe Yarar? Bal Maskesi Nasıl Yapılır, İşte Tarifi...

  Bal Maskesi Nedir, Ne İşe Yarar Bal Maskesi Nasıl Yapılır, İşte Tarifi...
  expand

  Bal, ev yapımı kozmetikler yapmak için mucizevi bir malzemedir. Yağlı ciltler kadar kuru ciltler için yararlı olduğu kadar olgun ciltler de dahil olmak üzere pek çok erdemleri vardır. Bal, birçok tedavide bulunan bir güzellik maddesidir: cilt için sayısız erdemleri vardır, tüm cilt tiplerini tedavi etmeye izin verir. Bal, kuru ve hassas ciltler için çok uygun olan nemlendirici, besleyici, yumuşatıcı ve yatıştırıcı özelliklere sahiptir. Antioksidanlar açısından zengin, aynı zamanda olgun ciltler için faydalı olan güçlü bir yenileyici güce sahiptir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bal Maskesi Nedir?

  Balın yağlı ciltler için olduğu kadar sorunlu ciltler için de birçok faydası vardır. Bal, içerdiği antibiyotik, iyileştirici ve antienflamatuvar özellikleri sayesinde cildi derinlemesine arındırır ve kusurları iyileştirir. Ev yapımı bir yüz maskesi oluşturmak için ideal, çok yönlü ve kullanımı kolay bir bileşen. 

  Sivilce tedavisinde veya önlenmesinde ballı ve tarçınlı maske çok etkili bir reçetedir. Sinerjide kullanılan bu iki bileşen, gözenekleri açacak, fazla sebumu emecek, önceden yerleştirilmiş sivilceleri iyileştirecek ve cildi yağlamadan yumuşatacaktır. Bal Tarçın Maskenizi yapmak için üç çay kaşığı bal ile bir çay kaşığı toz tarçın karıştırın. Macunu homojen hale geldikten sonra 15 dakika bekletmeden önce parmak uçlarınızla küçük masajlarla yüze uygulayın.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bal Maskesi Nasıl Yapılır? İşte Tarifi

  Bal, cildin yaşlanmasından sorumlu olan serbest radikallerle savaşma gücü veren antioksidanlar açısından zengindir. Bu bal maskesi, cildi sıkılaştırmaya, iyi tanımlanmış özellikleri ve pürüzsüz bir cilde sahip yüze ışıltı kazandırmaya yardımcı olur. Kırışık önleyici bal maskenizi yapmak için bir çorba kaşığı bal, bir çay kaşığı şeker ve bir limonun suyunu karıştırın. Karışımı yüzünüze boynunuza kadar uygulayın. Durulamadan önce maskeyi 15 ila 20 dakika açık bırakın.

  Nemlendirici maddeler ve yağlı maddeler açısından çok zengin bir maske için balı avokado ile ilişkilendiririz. Bu iki bileşen, güçlü nemlendirme ve yumuşatma özelliklerine sahip çok kuru ciltler için özellikle uygundur. Bal, avokado yüz maskenizi oluşturmak için, bir avokadonun etini püre elde edene kadar ezin, bir çay kaşığı bal ve bir çay kaşığı yoğurt ekleyin, ardından iyice karıştırın. Macun homojen hale geldikten sonra yüze uygulayın ve 20 ila 30 dakika bekletin.

  Bal Maskesi Nedir, Ne İşe Yarar Bal Maskesi Nasıl Yapılır, İşte Tarifi...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bal Maskesi Gözenekleri Sıkılaştırır mı?

  Cilt dokunuzu iyileştirmek mi istiyorsunuz? Balın ve badem tozunun içerdiği vitaminler hücre yenilenmesini hızlandırmaya ve cildi daha pürüzsüz ve bütünleşik hale getirmeye yardımcı olacaktır. Ballı badem yüz maskenizi yapmak için iki yemek kaşığı balı iki yemek kaşığı badem tozu ile karıştırmanız yeterlidir. İyice karıştırın ve cildi iyice pul pul dökmek için küçük daireler halinde yüze uygulayın. Durulamadan önce 10 dakika bekletin.

  Haftada bir yüzünüze bal ve yeşil kil maskesi uygulayabilirsiniz. Balın ve kilin arındırıcı ve emici özellikleri, fazla sebumu gidermeye ve cildi arındırmaya yardımcı olacaktır. Maskenizi yapmak için üç çay kaşığı balı bir çay kaşığı kille karıştırın. T bölgesinde (alın, burun, çene) ısrar ederek yüze uygulayın ve ardından 15 dakika bekletin. 

  Bal Maskesinin Faydaları Nelerdir?

  Kadim zamanlardan beri kadınlar, nemlendirici ve iyileştirici özelliklerinden dolayı bal kullanmayı severlerdi. Bu ürün çay veya hamur işlerini tatlandırmak için mükemmelse, enerji açısından da oldukça zengindir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bal cilt için çok faydalıdır. Mineraller, vitaminler ve antioksidanlardan oluşur, bakteri ve enfeksiyonlarla savaşmaya yardımcı olur. Soğuk olduğunda çabuk kızaran veya duştan sonra gerginlik hisseden cildiniz varsa, bal tam size göredir. Bir kaseye iki çay kaşığı çiçek balı ve bir çay kaşığı aloe vera jeli dökün.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow