Ağrılarınızın sebebi duygularınız olabilir!

Çoğumuz duygusal stresin karın, baş ağrısı ve hassas bağırsak sendromuna sebep olabileceğini biliyoruz, ama çok azımız stresin aynı zamanda kronik ağrılara ve diğer fiziksel rahatsızlıklara sebep olabileceğinden haberdar. Bunun bir sebebi, kişinin stres seviyesine göre kaslarını farkında olmadan sıkması ve zaman içinde kasların yorulması ve ağrıması olabilir. Hazırlayan: İyilik Sağlık HaberHissettiğiniz zorlu duygular fiziksel sağlığınızı da kötü yönde etkileyebiliyor. Travma sonrası depresyon alanında uzman olan Dr. Susan Babel, Psychology Today adlı dergide “Kronik ağrılar sadece fiziksel değil, stres ve duygusal sorunlar gibi sebeplerden de doğabilir” diyor.

“Çoğunlukla, ağrı kişiye çözülmemiş duygusal sorunlar olduğunu hatırlatma görevindedir, bazen de sinir sisteminde çözülmemiş travmaların habercisi olabilir.” Çeşitli fiziksel acıların muhtemel sebepleri aşağıda listelenmiştir

Baş ağrısı

Baş ağrısı ve migrenler, günlük yaşamın stresinden kaynaklanıyor olabilir. Her gün işlerinize biraz ara verip dinlenmeyi deneyin. Gerginliği azaltan şeylerle uğraşın.

Boyun ağrısı

Boyun ağrısı affetmekle ilgili sorun yaşadığınızın göstergesi olabilir, affedemediğiniz kişi kendiniz bile olabilirsiniz. Eğer boyun ağrısı çekiyorsanız, kendinizde ve diğerlerinde sevdiğiniz şeyleri düşünün. Affetmeye odaklanın.

Omuz ağrısı

Omuz ağrısı duygusal bir yük taşıdığınız anlamına gelebilir. Diğer insanlarla yükünüzü paylaşın ve problemi çözmeyi deneyin.

Bel ağrısı

Bel ağrısının sebebi finansal endişeleriniz olabilir. Belki artık uzun süredir beklediğiniz zammı istemenin zamanı gelmiştir?

El ağrısı

Ellerinizle diğer insanlara uzanıp bağlantı kurarsınız. El ağrısı çekiyorsanız, belki diğer insanlara ulaşmaya çalışmadığınız için olabilir. Arkadaş edinmeye çalışın, bir iş arkadaşınızla öğle yemeği yiyin. Bağlantı kurun.

Sırt ağrısı

Sırtınızda ağrı hissediyorsanız, duygusal destek göremiyor olabilirsiniz. Belki sevilmediğinizi hissediyorsunuz veya sevginizi paylaşacak kimse yok.

Dirsek ağrısı

Dirsek ağrısı hayatınızdaki değişimlere karşı çıkmaya çalıştığınız için olabilir. Biraz ödün vermenin ve hayatınızda değişiklik yaratmanın vakti gelmiş olabilir.

Diz ağrısı

Diz ağrısının birçok sebebi olabilir, büyük bir egonuz olduğunun göstergesi de olabilir. Belki biraz fazla harika olduğunuzu düşünüyorsunuzdur? Mütevazi olmaya çalışın. Gönüllü olarak çalışın. Ölümlü olduğunuzu hatırlayın. Hepimiz sadece insanız.

Baldır ağrısı

Baldır ağrısı genellikle duygusal gerginlikten ortaya çıkar. Sebebi stres de olabilir. Kıskançlık da baldır ağrısı yapabilir. Bazı şeylerin peşini bırakmanın vakti gelmiş olabilir.

Kalça ağrısı

İlerlemekten kaçınıyorsanız, bu kalça ağrısı olarak size dönebilir. Değişimlere açık olmadığınızın göstergesi de olabilir. Ayrıca büyük bir karar aşamasında da olabilirsiniz. Eğer öyleyse, karar verme vaktiniz gelmiş demektir.

Ayak ağrısı

Depresyondayken, ayak ağrısı çekebilirsiniz. Negatif enerji ayağınızda birikebilir. Hayattaki küçük mutlulukları görmeye çalışın. Yeni bir hobi edinmeyi deneyin.

Ayak bileği ağrısı

Ayak bileğinde ağrının sebebi kendinizi eğlenceden uzak tutuyor olmanız olabilir. Romantik hayatınıza biraz tat katmayı deneyin.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS