hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Ahsen İsminin Anlamı Nedir? Ahsen İsmi Kur'an'da Geçer Mi, TDK Sözlük Anlamı Ne Demek?

  Ahsen İsminin Anlamı Nedir Ahsen İsmi Kuranda Geçer Mi, TDK Sözlük Anlamı Ne Demek
  expand

  Ahsen özellikle de okunuşu ile birlikte anlam olarak da en sevilen isimler arasında yer alıyor. Son zamanlarda çok popüler olan bu isim yeni doğan çocuklar için anne ve babalar internet üzerinden araştırma gerçekleştirir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ahsen İsminin Anlamı Nedir? 

   Ahsen isminin kökeni Arapçadan gelir. Aynı zamanda Türkçeye yerleşmiş olan isimlerden birisidir. Çok eski zamanlardan günümüze kadar hala popülerliğini kaybetmeyen isimler arasında yer alır. Türk Dil Kurumu bakımından bu isminin anlamı ise, "çok güzel, en güzel" şeklinde yorumlanıyor.

   Ahsen İsmi Kur'an'da Geçer mi?

   Ahsen Arapça kökenli bir kelimedir. İslami açıdan da aslında çok önemli bir isimdir. En çok merak edilenler konulardan biri ise, Ahsen isminin Kur'an'da yer alıp almadığıdır. Ahsen ismi Kur'an'ın içinde geçer. Ahsen'i takvim ise, en güzel şekil anlamı ile bilinir. Aynı zamanda Ahsen kelimesi Kur’an-ı Kerim'de toplamda 50 ayetin içinde yer alır. Hem kız hem de erkek çocuklar için tercih edilebilecek en güzel ve özel isimler arasında yer alır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   Türkiye'de en nadir duyulan isimler arasında bulunan özellikle son zamanlarda giderek daha da yaygın hale geliyor. Unisex olarak bilinen bu isim genellikle her iki cinsiyet için de kullanılır. Genellikle de ülkemizde kız çocukları için tercih edilir. Ahsen isminin anlamı ise, tercih konusunda yaşadıkları en önemli etkendir. 

   Ahsen Kelimesinin TDK Sözlük Anlamı Ne Demek?

   Ahsen Türk Dil Kurumu ise, isim sözlüğünde yer alıyor. Unisex olan kullanılan bu isimin anlamı ise, çok güzel, en güzel olarak açıklanır.

   Ahsen kelimesinin TDK iki farklı sözlük anlamı vardır. Ahsen ismi, pek çok değişik anlama sahip olan ve hem kız hem de erkek çocukları için en sık kullanılan kelimeler arasında yer alır. Ahsen isminin TDK sözlük anlamları ise;

  Çok güzel, çok iyi, en güzel,

  Daha güzel, en güzel ve çok güzel anlamlarında sıkça kullanılır.

  Bu kadar beğeni toplayan ve anlamı ile birlikte kız ya da erkek çocukları için bu isim kullanabilir. Özellikle de tek başına kullanılan bu isim, günümüzde aynı zamanda farklı isimlerle de anne ve babalar tarafından minik yavruları için de kullanılabilir. Ahsen ismi unisex olarak kullanılabilen kız ve erkekler için uygun bir isimdir. Her iki cinsiyette de bu isim çok güzel, en güzel anlamlarına gelir. En güzel olan, çok güzel olan anlamı ile kullanılır. Ahsen ismi ise, günümüzde en yaygın kullanılan isimler arasında yer alıyor.

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow