Alev Alev Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Ve İsimleri Neler? Alev Alev Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

Alev Alev Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Ve İsimleri Neler? Alev Alev Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

Alev Alev dizisi yakın zaman içerisinde yayınlanmaya başlayan ve özellikle de yangın sahneleriyle çok fazla dikkat çeken bir Türk dizisi olarak bilinmektedir. Alev Alev dizisi, Fransız yapımı bir dizinin uyarlaması olarak bilinmektedir. Dizinin ilk bölümü izleyicileri oldukça fazla etkileyen sahnelere sahiptir.

Özellikle de verilen bir davette çıkan yangın esnasında çekilen sahneler izleyicileri oldukça büyülemiştir. Dizinin orijinali Alevlerin Ardından olarak söylenebilir. Dizide özellikle çıkan yangın sonrasında hayatları değişen üç kadın ve bu kadınların hikayeleri anlatılmaktadır. Dizi Show TV de yayınlanmaya devam etmektedir. 

Alev Alev Dizisinin Konusu Nedir? 

Alev Alev dizisi aslında birbirinden çok farklı olan üç kadının bir yangın sonrasında değişen hayatlarını anlatmaktadır. Cemre / Demet Evgar, eski belediye başkanıyla evlidir. Dışarıdan oldukça saygın ve kibar birisi gibi görünse de aslında karısına hem fiziksel hem de psikolojik şiddet uygulayan birisidir. Cemre de tüm imkansızlıklar içerisinde küçük kızı ile birlikte bu yaşantıdan kaçmak istemektedir.

Rüya / Dilan Çiçek Deniz ise oldukça zengin ve varlıklı bir ailenin kızıdır, aynı zamanda da avukattır. Hayatın zorlukları ile hiç karşılaşmamıştır. Çiçek / Hazar Ergüçlü ise, Rüya'nın evinde çalışmakta olan bir yardımcıdır. Üstelik de Rüya'nın en yakın arkadaşıdır. Çiçek kimsesi olmayan bir kızdır. Çok sevdiği ve onu da çok seven bir nişanlısı vardır. Kısa bir zaman sonra ise hayallerini kurduğu evlilik ile mutlu bir yuva kuracaktır. Ancak verilen bir davette çıkan bir yangın sonucunda bu üç kadının hikayesi çok fazla değişir. 

Oyuncuları ve İsimleri Neler?

Demet Evgar / Cemre Kayabeyli

Hazar Ergüçlü / Çiçek Görgülü

Dilan Çiçek Deniz / Rüya Yıldırımlar

Zuhal Olcay / Tomris Üstünoğlu

Cem Bender / Çelebi Kayabeyli

Berkay Ateş / Ozan Akınsel

Cihangir Ceyhan / Ömer Ataycı

Berker Güven / İskender Kayabeyli

Alev Alev Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

Alev Alev dizisi henüz yayınlanmaya devam etmekte olan bir dizidir. Bir bölüm yaklaşık olarak 2 saat 30 dakikadan oluşmaktadır. Şuanda en son sekizinci bölümü çıkmıştır. Her hafta perşembe günü yeni bölümleri yayınlanmaktadır. Değişik konusu ve gündemde bulunan kadına şiddet ve adalet gibi konularda dikkat çekmeye çalışan bir dizidir.

Günlük yaşam içerisinde karşılaşılabilecek olan sorunlar ve sıkıntılar arasında bulunan bir takım konular ele alınmaktadır. Bu konulara maruz kalan izleyicilere ise cesaret vermekte olan bir yapım olma özelliği taşımaktadır. 

Alev Alev Dizisi Nerede Çekilmektedir?

Şuan da yayınlanmakta olan Alev Alev dizisin de yapılan ev çekimleri Büyükçekmece'de gerçekleştirilmektedir. Aynı zaman da dizi de Yedikule Mahallesi de geçmektedir. Çekimlerin bir kısmı ise Beykoz da bulunan ayakkabı fabrikasında kurulan bir platoda gerçekleşmiştir. Alev Alev dizisinin çekildiği yerler farklılık gösterebilmektedir. Özellikle yangın sahnesinin çekilmesi için boş bir kum fabrikasının kullanıldığı ve çekimlerinde kum fabrikasında gerçekleştirildiği bilinmektedir. 

Alev Alev Dizisi Yangın Sahnesi Nasıl Çekildi?

Dizinin ilk bölümünde yer alan yangın sahnesi çok fazla konuşuldu ve oldukça fazla beğeni topladı. Aynı zamanda yangından sonra yaralanan kişilerin makyajları da beğeniyi toplamıştı. Dizinin ilk bölümünde Sarnıç'ta çıkan yangın için toplamda iki ay hazırlık yapılmıştır. Sonrasında ise Alev Alev dizisinin çekimlerinin 10 gün sürdüğü bilinmektedir.

Üstelik çekilen yangın sahnesinde tüm ekibin toplam 400 kişiden oluştuğu da verilen bilgiler arasında yer almaktadır. Yapılan detaylı çalışmalar sonucunda ise oldukça başarılı ve insanın içine işleyen bir yangın sahnesi çekilmiş oldu. Öyle ki yayınladığı andan itibaren sosyal medya üzerinde en fazla konuşulan konular arasına girmeyi başarmıştır. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS