hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Aras İsminin Anlamı Nedir? Aras İsmi Kur'an'da Geçer Mi, TDK Sözlük Anlamı Ne Demek?

  Aras İsminin Anlamı Nedir Aras İsmi Kuranda Geçer Mi, TDK Sözlük Anlamı Ne Demek
  expand

  Aras, Türkçe kökenli bir isimlerden biridir. Aras isminin anlamı ise kendisinin gibi sahip çıkan anlamına gelir. Aynı zamanda Aras, Doğu Anadolu Bölgesi'nden Hazar Denizi'ne dökülmekte olan ırmağın da adıdır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Aras İsminin Anlamı Nedir? 

   Aras, sık sık kullanılan ve tercih edilen erkek isimlerinden biridir. Bu nedenle ne anlama geldiği de internetten araştırılmaktadır. Aras, eski Türk isimlerinden biridir ve dolayısıyla Türkçe kökenli bir isimdir. Türkçe kökenli bir isim olması ülkemizde de sıklıkla tercih edilmesini sağlamaktadır. Aras, isim anlamı olarak kendisinin gibi sahip çıkan anlamına gelmektedir. Ayrıca Aras, Doğu Anadolu'dan Hazar Denizi'ne dökülen ırmağın adıdır. 

   Aras İsmi Kur'an'da Geçer mi, TDK Sözlük Anlamı Ne Demek?

   Aras ismi Türkçe kökenli bir isimdir ve bu nedenle de Kur'an'da bu isim geçmez. Kur'an'da yer almamasına rağmen ismin kullanılmasında herhangi bir sakınca yoktur. Aras isminin TDK sözlükte ne anlama geldiği de merak edilerek araştırılan konulardan biridir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   Aras, Hazar Denizi'ne dökülen bir ırmağın adıdır. Aynı zamanda Aras, kendininmiş gibi sahip çıkan kişi anlamına da gelir. Anlamının güzel olmasından dolayı ülkemizde erkek bebekler için düşünülen ve sık sık tercih edilen bir isimdir. Dinen herhangi bir sorun teşkil etmiyor olması ülkemizde sıklıkla kullanılmasının nedenleri arasındadır.

   Aras İsmi Caiz midir?

   Aras isminin konulmasında dinen herhangi bir sakınca olmadığından Aras ismi caizdir. Her ne kadar Kur'an'da geçmiyor olsa da anlamı bakımından tercih edilen bir isimdir. Dinen caiz olması da elbette ülkemizde birçok anne baba adayı tarafından erkek bebekler için tercih edilen isimler arasında yer almasını sağlamıştır.

   Aras İsminin Özellikleri

   Aras isminin anlamı kişilerde etkili olduğundan bu kişiler oldukça sahiplenici bir karaktere sahip olurlar. Hayata karşı her zaman iyi bir bakış açısı olan bu kişiler her olaya karşı oldukça iyimserdir. Arkadaş edinmeyi ve arkadaşlarıyla vakit geçirmeyi çok seven Aras isimli kişiler çok narinlerdir. Kırılgan ve hassas bir yapısı olan bu kişiler her şeyi öğrenmek ve detaylıca bilmek isterler.

   Şarkı dinlemeyi ve şarkı söylemeyi de seven Araslar sanata karşı ilgilidir. Kelimeleri seven bu kişiler söz oyunlarını da oldukça severler. Onlarla konuşmak biraz zor olabilir çünkü söyledikleri her söz düşünülmüştür ve üzerine pek bir şey söylenmesi de mümkün olmaz. Bazı durumlarda fikirlerinden vazgeçmeleri zor olduğundan bazen sığ görüşlü olmaları mümkündür. Dedikodu yapmayı da sevdiklerinden hoyrat bir davranış sergilemeleri de mümkündür.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow