Jennifer Aniston CNN TÜRK'e konuştu

Jennifer Aniston CNN TÜRK'e konuştu

Jennifer Aniston CNN TÜRK'e konuştu

Yönetmenliğini Daniel Barnz'ın yaptığı, senaryosu Patrick Tobin'e ait olan, başrollerini Jennifer Aniston, Sam Worthington, Anna Kendrick'in paylaştığı "Cake" filminin yıldızı Jennifer Aniston ile CNN TÜRK Los Angeles temsilcisi Barbaros Tapan özel röportaj için bir araya geldi.

2015 Oscar'larına aday gösterilmediği için Hollywood'da hakkı yendiği haberleri ile gündeme gelen Jennifer Aniston ile West Hollywood'un gözde mekanlarından The Londo West Hollywood Hotel'de buluştuk.

Filmde yaşadığı acı olayların neticesinde ağır bir depresyon geçiren ve hayat ile intihar arasında gidip gelen bir karakteri canlandıran Jennifer Aniston o her zaman görmeye alıştığımız güzelliğinden çok uzak bir portre çizmiş.

Öncelikle size şunu söylemek istiyorum. Bir drama filmleri hayranı olarak harika bir iş yapmışsınız, tebrikler. Çok ağır bir rol canlandırdığınız karakter... Bize bu role nasıl hazırlandınız anlatır mısınız?

J. Aniston: Rolüme hazırlanmak için 2 ay süresince fiziksel olarak ön bir çalışma yaptım. Rol gereği karakterin fiziksel görüntüsü çok önemli idi.

Karakterimin geçirdiği kaza sonucunda vücudunda oluşan kırıkların bıraktığı hasarlar, yürüyüşü, hareketleri, bunlara ilaven ruhsal görüntüsü rolü yaparken çok inandırıcı olması gerekiyordu. Bunlar için bu tip hayatlarında daha önce bu sorunları yaşamış insanlar ile bir araya geldim. Doktorlar ile konuştum yani anlıyacağın bayağı bir araştırma yaptım.

Daha önce hiç seni bu tip rollerde fazla görmedik. Sence bu rol sana doğru zamanda mı geldi?

J. Aniston: Bu işlerin nasıl olduğuna, bu rolün doğru zamanda mı geldiğine yorum yapmak zor. Dana önce drama olarak yaptığım festival filmleri var. Sonra bu rol gelince kendime sormaya başladım. Neden daha önce olmadı, nedeni neydi? Ben mi istemedim soruları ortaya çıktı. Bundan sonraki işler için artık kafamda bunlar olmayacak.

Bana sorarsan Oscar'lara aday olman lazımdı bu iş ile. Ama ne yazık ki değilsin. Bunu nasıl yorumlamak istersin?

J. Aniston: İşi yaptık, oraya koyduk. Senin de söylediğin gibi insanlar çok beğendi ama bu işe başladığımızda böyle bir beklentimiz de yoktu. Bu aday gösterildiğimiz bütün ödüller için geçerli ayrıca. Toronto'daki filmin açılışında bu gündeme geldi ve oradan bu konu büyüdü. Açıkcası dediğim gibi biz işi yaptık oraya koyduk sonrası tercih meselesi.

Jennifer Aniston Los Angeles'da yaşıyor ama "Rachel Green" dünyanın her köşesinde. Tabii ki senin Türkiye'de birçok hayranın da var. Bu filmin ile ilgili onlara neler söylemek istersin?

J. Aniston: Bence bu filmi çok beğenecekler. Hayatlarında bu tip sorunlar ile mücadele eden insanların ruh halini daha iyi anlayabileceğimiz, onlara karşı bakış açımızı değiştirebileceğimiz bir film ve aynı zamanda umut verici.

Zaman aşımına uğrayacak banka hesapları açıklandı