hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bursa Tekfuru kimdir? Tekfur kime denir? Kuruluş Osman Tekfur ne demek?

  Bursa Tekfuru kimdir Tekfur kime denir Kuruluş Osman Tekfur ne demek
  expand

  Kuruluş Osman dizisinin son bölümüne Bursa Tekfuru damga vuracak. Bursa Tekfuru'nu oynayan kişi merak ediliyor. Peki ama tekfur kime denir?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ATV'nin sevilen dizisinde Bursa Tekfuru dikkat çekti. Bursa Tekfuru'nun Nayman ile işbirliği yapıp yapmayacağı merak ediliyor. Peki ama Tekfur kimdir, kime denir?

  Tekfur ne demek? 

  Tekfur, Bizans İmparatorluğu zamanında vali düzeyinde olan yöneticilerle Anadolu ve Rumeli'deki Hristiyan beylerine verilen genel ad. Tekfur Ermeniceden alıntı bir sözcük olup Osmanlı Türkçesinde Hristiyan hükümdarlara verilen bir sandır. Aslı Takavor, anlamı ise "taç taşıyan"dır.

  Uçlarda dengeler değişmektedir. Nayman, Osman Bey'e karşı Bursa Tekfuru ile anlaşma yapmak istemektedir. Nayman'ın Bursa Tekfuru ile anlaşabilmek için yapacağı hamle nedir?

   

   

  Osman Bey tehlikenin farkındadır. Eğer Bursa Tekfuru ve Nayman birlik olursa varlığının tehlikeye gireceği aşikardır. Osman Bey buna engel olmak için nasıl bir hamle yapacaktır?

   

   
   

  Osman Bey, Bursa Tekfuru'yla yüzleşir. Osman Bey ve Tekfur arasındaki gerilimin sonu ne olacaktır? Bursa Tekfuru ve Osman Bey'in görüştüğü haberini alan Nayman çıldırır. Nayman, Osman Bey'e zarar vermek için Şeyh Edebalı'yı hedef alır. Şeyh Edebalı kurtulabilecek midir?

   

   
   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow