Death Note Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Ve İsimleri Neler? Death Note Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

Death Note Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Ve İsimleri Neler? Death Note Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

Death Note, Japon yapımı olan ve 2006 yılında yayınlanmaya başlayan bir dizidir. Kendisine özgü konusu ile beğenileri üstüne toplamıştır. Fantastik, gerilim ve animasyon türünde olan dizinin ilk çıktığı andan itibaren sevilme oranı oldukça yüksektir. Sonrasında ise Amerikan yapımı film uyarlamaları da çekilmiştir.

Death Note, Türkçe olarak Ölüm Defteri anlamına gelmekte olan bir dizidir. Yayınlanmaya başladığı andan itibaren çok fazla sevilerek izlenmektedir. Hala da izlenmeye devam edilen diziler arasında yer almaktadır. Death Note ilk olarak bir manga olarak başlamıştır. Manga, Japon çizgi romanları için kullanılmakta olan bir isimdir. Sonrasında ise diziye dönüştürülmüş ve çok fazla beğeni toplamıştır. 

Death Note Dizisinin Konusu Nedir? 

Death Note dizisinde, on yedi yaşında olan bir lise öğrencisini temel alan bir konu işlenmektedir. Dizi de lise öğrencisi olağan üstü özelliklere sahip olan bir defter bulur. Bulunan bu defterde ise doğaüstü bir güç bulunmaktadır.

Deftere ismi yazılan kişiler, nasıl ölmesini istediğinizi belirttiğiniz takdir de ölmektedir. Bu ölüm defterini bulan lise öğrencisi ise ilk olarak defteri bulduğunda ve açıklamaları okuduğunda yazan yazıları oldukça saçma bulmuştur. Ancak sonrasında denemeye karar vermiştir. Deftere bir isim yazarak deneyen Light Yagami, defterin gücünün gerçek olduğunu görecektir. Sonrasında ise bu lise öğrencisinin bu defterle yapacakları yer almaktadır. 

Oyuncuları ve İsimleri Neler?

Light Yagami/Kira / Masataka Kubota

Mio Yuki / Near

Kento Yamazaki / L

Death Note Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

Death Note dizisi bir sezondan oluşmaktadır. Bir anime dizisi olarak bilinmekte olan Death Note dizisi içerisinde bir sezonda otuz yedi adet bölüm bulunmaktadır. Dizinin ilk bölümü 2006 tarihinde yayınlanmaya başlamıştır. Dizinin birinci bölümünde ise Japonya da yaşayan lise öğrencisinin Ölüm Defterini bulması ve denemesi anlatılmaktadır.

Ölüm meleği ve deftere yazılan isimlerin öldürülmesi işleri daha da ilginç bir hale getirmektedir. Dizinin son final bölümü 2007 yılında çekilmiştir. Toplamda bir sezon ve otuz yedi bölümden oluşmakta olan anime dizisi farklı konusu ile oldukça fazla sevilmiştir. Üzerinden oldukça fazla zaman geçmesine rağmen hala sevilerek izlenmekte olan bir dizi olma özelliğine sahiptir. 

Death Note Dizisi IMDB Puanı Nedir?

Bir çizgi romandan uyarlanmış olan Death Note çok fazla sevilmiştir. Zaten IMDB puanına baktığınızda dizinin başarısı hakkında bir fikir sahibi olacaksınızdır. Aynı zamanda suç ve drama türünde bulunan dizinin bir bölümü de ortalama 24 dakika sürmektedir. 2006 ve 2007 yılları arasında yayınlanmaya başlamış olan dizinin IMDB puanı se 9,0 olarak bilinmektedir. Bir anime dizisi olarak oldukça yüksek bir IMDB puanına sahip olan dizinin başarısını kanıtlar nitelikte bir puanı vardır. Bir efsane olarak bilinen Japon mangasından uyarlama olan bu dizi geniş kitleler tarafından izlenmiştir ve oldukça fazla beğenilmiştir.

Death Note Dizisinin Farklı Uyarlamaları Var Mıdır?

Detah Note dizisi oldukça fazla sevilmiş ve beğenilmiştir. Sonrasında ise bu Japon yapımı olan ve çizgi romandan dönüştürülen anime dizisinin film şeklinde uyarlamaları yapılmıştır. Son olarak ise 2017 yılında ise aynı isimle Death Note olarak bir sinema filmi vizyona girmiştir. Filmde anlatılan olaylar ve işlenen konular orijinaliyle birebir aynı özelliklere sahiptir. Ancak Amerikan yapımı olan film animasyon filmi değildir. 1 saat 41 dakika olan film elbette süresi kısa olduğu için dizi de yer alan tüm ayrıntıları içerisinde bulunduramamaktadır. Ancak gerilim, korku ve fantastik türünde bulunan film birçok izleyicinin beğenisini toplamıştır. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS