hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Dolmakalem tutkunları Penfest'te buluşacak

  Dolmakalem tutkunları Penfestte buluşacak
  expand

  Prestij kalem üreticileri her yıl 2 Kasım’da kutlanan Dünya Dolmakalem Günü’nde Penfest çatısı altında bir araya gelecek.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Her yıl 2 Kasım’da kutlanan Dünya Dolmakalem Günü bu yıl Türkiye’de çok daha anlamlı bir şekilde geçirilecek. Dünyaca ünlü prestij kalem markalarının özel tasarımları ilk kez 2-3 Kasım günlerinde Çırağan Sarayı’nda yapılacak Penfest’te sergilenecek. Dolmakalem üreticileri, tutkunları da festivaldeki yerini alacak. Kalem işleme sanatçılarının eşsiz eserlerinin konuklara tanıtılacağı, markakalem.com tarafından düzenlenen festivalde kültür-sanat, siyaset, tarih ve akademiden ünlü isimler de bulunacak.

  Açılış konuşması Doğan Hızlan ve Nabi Avcı'dan

  Açılış konuşmalarını yazar ve eleştirmen Doğan Hızlan ile eski Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı’nın yapacağı festivalde, Türk edebiyatının ünlü kalemleri Buket Uzuner ve Feridun Andaç ile söyleşiler yapılacak. Saat 13.00’ten 17.30’a kadar sunucu ve yazar Metin Uca ile ‘Kalemin Doğrusu’ yarışması yapılırken, yarışmacılara sürpriz hediyeler dağıtılacak. Saat 13.30’da Parker’ın kurucusu George S. Parker’ın 3. kuşak torunu Geoffrey Parker ile özel söyleşi yapılacak. Saat 14.00’de ‘Yazı Tükanı’ ile kaligrafi sanatının incelikleri gösterilecek, hemen ardından da Koray Şerbetçi ve Prof. Dr. Muhittin Şimşek kalemin derin tarihi hakkında bilinmeyenleri anlatacaklar. İlk günün son oturumlarında ise Derya Aslan’ın keyifli sohbeti ve soruları eşliğinde ünlü akademisyen Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan ile ‘Kalem ve Diploması’, Prof. Dr. Nabi Avcı’yla da kalemler üzerine özel bir söyleşi gerçekleştirilecek.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Dünya markaları geliyor

  Festivale; Clairefontaine, Kilk, Manuscript, Colorverse, Sheaffer, Tomoe River, Waldmann, Cross, De Atramentis, E+M, Faber-Castell, Graf von Faber-Castell, J. Herbin, Kaweco, Lamy, Montblanc, Montegrappa, Namiki, Noodler’s, Parker, rOtring, Visconti, Diplomat, Scrikss, Tibaldi, Twsbi, Pilot, Rhodia ve Waterman gibi dünyaca ünlü kalem markaları katılacak. Tasarım harikası özel seriler koleksiyonerlerle ve kalem tutkunlarıyla bir araya gelecek. Kalem defilesi ile sergisi niteliğindeki Penfest’e katılmak isteyenler ayrıntılı bilgiye penfest.com.tr’den ulaşabiliyor ve rezervasyon yaptırabiliyor.

  Penfest, Dünya Dolmakalem Günü, kalem, dolmakalem, haber,

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow