hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Üniversite öğrencileri için ABD'de dil eğitimi ödüllü tasarım yarışması

  Üniversite öğrencileri için ABDde dil eğitimi ödüllü tasarım yarışması
  expand
  KAYNAK DHA

  SEY Vakfı üniversite öğrencileri arasında heykel tasarım yarışması başlattı. Semra&Enver Yücel ödülünün tasarlanacağı ve jürinin seçtiği ilk 3 tasarımın ödüllendirileceği yarışmanın başvuruları 31 Ekim'e kadar devam edecek. Yarışmanın birincisine Mentora College Washington DC'de dil eğitimi ödülü verilecek.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Geçtiğimiz mayıs ayında bir çocuktan bir umut yaratmak amacıyla kurulan Semra&Enver Yücel Vakfı, eğitimde fırsat eşitliği yaratmak için yaptığı çalışmalar dışında yılda bir kez de topluma değer katan bir kişi ya da bir ekibi iyi örneklerin çoğalması amacıyla ödüllendireceğini açıkladı. Vakıf, her yıl kuruluş yıl dönümünde düzenlemeyi planladığı ödül töreninde takdim edilecek ödül heykelciğinin tasarımını da üniversite öğrencilerine bıraktığını bildirdi.

  BİRİNCİYE ABD'DE DİL EĞİTİMİ ÖDÜLÜ 

  Bölüm farkı olmaksızın, Türkiye ve KKTC’de öğrenim gören üniversiteli gençlerin başvurabileceği tasarım yarışmasında dereceye giren ilk 3 öğrenciye ödül verilecek. Farklı üniversitelerden akademisyenlerin ve endüstri ürünleri tasarımcılarının değerlendirmeleriyle belirlenecek olan tasarım yarışmasının birincisi, Mentora College Washington DC'de dil okuluna, ikincisi Berlin International University'de yaz okuluna gidecek. Dereceye giren üçüncü öğrencinin ödülü ise Bahçeşehir Üniversitesi'nde yüksek lisans eğitimi olacak.

  SEY Vakfı Başkan Vekili Begüm Yücel Çabakçor, "Bu tasarım yarışmasına katılmanın tek şartı var. O da üniversite öğrencisi olmak. Her üniversiteden, her bölümden öğrenci yarışmaya başvurabilir. Biz bu tasarım yarışması için bir konsept belirlemedik. Çünkü ödülü tek bir alanda değil, hangi alanda olursa olsun topluma, ülkemize, hatta dünyaya eylemleriyle, yaptıklarıyla, sözleriyle katkıda bulunan, fark yaratan, değer katan insanlara vereceğiz" dedi. 

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Üniversite öğrencileri için ABDde dil eğitimi ödüllü tasarım yarışması

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow