hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Dünya'nın En Pahalı Arabası Hangisidir? Dünya'nın En Pahalı Arabası Ne Kadar?

  Dünyanın En Pahalı Arabası Hangisidir Dünyanın En Pahalı Arabası Ne Kadar
  expand

  Milyon dolarlık değere sahip olan çok önemli arabalar, büyük markaların özel fabrikalarında üretilmektedir. Aynı zamanda bu arabalar yine kişiye özel olarak ele alınmakta ve üretimi gerçekleşmektedir. Şu an için ise dünyanın en pahalı arabası Mercedes markasından çıkıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Mercedes 300 SLR Unlenhaut Coupe tam olarak 142 milyon dolardır. Üstelik hem güzel yerlerde hem de sıfır araçlar arasında en pahalı araba olarak öne çıktığını söylemek mümkün. Tabii diğer yandan her sene bu arabanın fiyatının değişerek artış gösterdiğini de ifade etmek gerekir.

  Dünya'nın En Pahalı Arabası Hangisidir?

  Dünyanın parmakla sayılacak zenginleri için üretimi özel olarak gerçekleşen milyon dolarlık arabalar, dünya çapında en önemli araba markaları üzerinden hazırlanmaktadır. Bu markaların kendine özel fabrikalarında alanında uzman profesyoneller tarafından sipariş ile birlikte üretilir.

  Bu doğrultuda şu an için dünyanın en pahalı arabası Mercedes markası üzerinden öne çıkıyor. Mercedes 300 SLR Unlenhaut Coupe modeli şu an için güncel fiyatı ile 142 milyon dolar olarak ifade edilmektedir. Elbette bu miktar devamlı olarak değişkenlik göstermek suretiyle daha da yukarı çıkmaktadır.

  Dünyanın En Pahalı Arabası Ne Kadar?

  Özel sipariş doğrultusunda nadir olarak üretimi gerçekleştirilen dünyanın en pahalı arabaları, milyon dolarlık servetler üzerinden sayılmaktadır. Bu doğrultuda ise Mercedes markası bünyesinde üretimi gerçekleştirilmiş olan Mercedes 300 SLR Unlenhaut Coupe dünyanın en pahalı arabası olarak öne çıkıyor.

  Bu arabanın güncel fiyatı ise 142 milyon dolar şeklinde ifade edilir. Tabii her yıl bu miktar değişkenlik göstermekle beraber daha da yüksek noktalara çıkıyor. Diğer yandan her sene dünyanın en pahalı arabaları farklı markalar üzerinden de yine değişkenlik gösterebilir.

  Dünyanın En Pahalı Seri Üretim Olan Arabaları Hangisi?

  Dünya çapında birçok önemli araba pahalı yönleri ile ön plana çıkıyor. Nadir olarak satışı gerçekleştirilen çok pahalı arabaların dışında aynı zamanda seri üretim üzerinden de pahalı arabalar bulunmaktadır.

  - Mercedes maybach exelero 8 milyon dolar
  - Bugatti centodieci 9 milyon dolar
  - Bugatti chiron profile 10.7 milyon dolar
  - Rolls Royce sweptail 12.9 milyon dolar
  - Rolls Royce Boat tail 28 milyon dolar
  - Pagati zonda HP Barchetta 17,5 milyon dolar

  Bu şekilde yukarıda verilen farklı markalar üzerinden milyon dolarlık araçlar olarak ön plana çıktıklarını söylemek mümkündür. Elbette bunlardan bazıları seri olarak üretilirken bazıları ise özel şekilde ele alınmak suretiyle özel seri olarak değerlendirilir.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow