hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Efulim Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir? Efulim Kime Denir?

  Efulim Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir Efulim Kime Denir
  expand

  Efulim sözcüğü birçok yerde duyulan bir kavram olarak dikkat çekmektedir. Bu sözcüğün anlamı hakkında birkaç farklı tanım yapmak mümkündür. Bunlar içerisinde en yaygını sevgilim ve sevdiğim olarak bilinir. Ayrıca canım anlamı taşıdığı da görülmektedir. Son derece güzel anlamlar içeren efulim kelimesi birçok cümlede geçmesi ile dikkat çekmektedir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Efulim Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir? 

  Efulim sözcüğü anlam olarak sevgilim ve canım demektir. Tabi bunun yanında karşı tarafa güzel bir şey söylenmek istendiği zaman efulim denilir. Özellikle Karadeniz Bölgesinde yaygın olan sözcüklerden birisidir. Ayrıca sevdayı anlatan dizi, film ve türkülerde efulim tabirini duymak mümkündür. İçerdiği güzel anlamlar sayesinde herkesin sevdiği bir kelime olmayı başarmıştır. Efulim için TDK sözlük anlamı şöyledir;

  - Sevdiğim, 

  - Sevgilim, 

  - Canım,

  - Yarim.

  Efulim Kime Denir?

  Efulim sözcüğü daha çok sevgili için söylenir. İçeriği olumlu ve değerli olan bir sözcük arayanlar için idealdir. Ayrıca efulim denilen kişide bundan büyük bir mutluluk duyar. Çünkü bu sözcüğün iltifat olarak kabul edildiğini söylemek doğru olur. Bunun yanında efulim sözcüğünü eşe, çocuğa ve sevilen kişilere söylemekte yanlış olmaz. 

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Efulim Erkeklere Söylenebilir mi? 

  Efulim sözcüğü için cinsiyet belirtmek yanlış olur. Çünkü bu sözcük sadece kadınlara söylenmez. Erkekler içinde geçerli olan bir olduğunu söyleyebiliriz. Tabi yinede efulim kelimesi kadınlara daha çok söylenmektedir. 

  Efulim demek karşıdaki kişiyi yüceltir ve aynı zamanda mutlu eder. Çünkü efulim denilen kişiye değer verildiğini görmek zor değildir. Bundan dolayı kişiye efulim diyerek onu çok değerli gördüğünüzü belirtebilirsiniz.

  Efulim İle İlgili Cümleler

  Efulim sözcüğü birçok yerde karşımıza çıktığı için son derece popülerdir. Bu açıdan efulim sözcüğü içeren cümlelerde çok merak edilmektedir. Özellikle bu sözcüğü içeren cümlelerde olumlu ve güzel anlamlar görmek mümkündür. Bundan dolayı bu kelime duyulduğu zaman insanı çok mutlu eder. 

  - Onu çok özlediğimi Efulim diyerek ifade ettim. 

  - Bana Efulim diye hitap etmesi beni çok mutlu ederdi. 

  - Her gün gezerdik ve güzel vakit geçirirdik seninle Efulim.

  - Çok tatlı bir kızım olmuştu ve onu Efulim diye severdim.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow