En İyi Aile Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 20 Aile Filmi (İmdb Sırasına Göre)

En İyi Aile Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 20 Aile Filmi (İmdb Sırasına Göre)

En İyi Aile Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 20 Aile Filmi (İmdb Sırasına Göre)

En iyi aile filmleri IMDB puanlarıyla birlikte sinemaseverler tarafından araştırılıyor. En çok izlenen aile filmleri arasında sinema tarihinde iz bırakmış unutulmaz eserler de yer alıyor. İşte herkesi izleyebileceği en beğenilen 20 aile filmi...

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Aile filmleri hem çocukların da hem yetişkinlerin izleyebileceği filmlere verilen genel bir isimdir. Aile komedisi ve aile dramı başta olmak üzere birçok türü vardır.

 1- Forrest Gump:

 Imdb: 8.8

 Filmde, hastalığı nedeniyle diğer insanlardan farklı olan Forrest'in başından geçenler anlatılıyor. Dram ve komedi türündeki filmde baş rolleriTom Hanks ve Robing Wright paylaşıyor.

 Kazandığı ödüller:

 1995 En İyi Film, En İyi Yönetmen ve En İyi Uyarlama Senaryo Oscar'ı

 People's Choice Favori Film Ödülü

 2- Neşeli Günler:

 Imdb Puanı: 8.7

 Geçimini turşuculuk ile sağlayan Kazım ve Saadet, sürekli çekişme halindedir. Biri en iyi turşunun limon diğeri ise sirke ile yapılacağını iddia eder. Bu çekişme bir gün çok büyük bir kavgaya dönüşür. Kazım, üç çocuğunu da alıp evi terk eder. Kızlar ise annede kalır. Kardeşler, anne ve babasını barıştırmak için gizli gizli görüşmeye başlar.

 3- The Intouchables / Can Dostum

 Imdb Puanı: 8.5

 Yamaç paraşütü yaparken kaza geçiren Philippe kaza geçirir ve tekerlekli sandalyeye mahkum olur. Kendisine ev işlerinde yardımcı olması için Driss'i işe alır. İkili başta birbirinden pek hoşlanmasa da zamanla çok iyi arkadaş olurlar.

 4- Taare Zameen Par / Yerdeki Yıldızlar

 Imdb Puanı: 8.4

 Her Çocuk Özeldir adıyla da bilinen Yerdeki Yıldızlar'ın yönetmen koltuğunda Aaamir Khan oturuyor. Disleksi hastası bir çocuk ve idealist bir öğretmenin yaşadıklarını konu edinen yapım dünya genelinde yaklaşık 17 milyon dolar hasılat elde etti.

 5- The Kid / Yumurcak

 Imdb Puanı: 8.3

 Charlie Charplin'in sessiz filmi The Kid, işsiz bir adam ile bir çocuğun yaşadıkları birbirinden komik olayları beyaz perdeye taşıyor. 1921 yılında gösterime giren The Kid, bu zamana kadar en çok izlenen 50 filmden biridir.

 6- Jodaeiye Nader az Simin / Bir Ayrılık

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

 Imdb Puanı: 8.3

 Aile dramı türündeki filmde boşanma arifesinde olan bir çiftin yaşadıkları süreç anlatılıyor. Asghar Farhadi'nin yazıp yönettiği İran yapımı film 2011 yılında gösterime girdi.

 7- Babam ve Oğlum:

 Imdb Puanı: 8.3

 Çağan Irmak'ın yazıp yönettiği filmde, baba, dede ve oğul üçgeninde kuşak çatışması anlatılıyor.

 8- Bizim Aile:

 Imdb Puanı: 8.3

 1975 yılında gösterime giren filmde Adile Naşit, Münir Özkul, Tarık Akan ve Halit Akçatepe oynuyor. Yaşar Usta ile Melek Hanım evlendikten sonra çocuklarıyla birlikte yaşamaya başlar. Çocuklar başta birbirleriyle anlaşamaz ve sürekli kavga ederler. Ancak zamanla birlikte birçok badire atlatırlar ve gerçek bir aile olurlar.

 9- Tôkyô monogatari / Tokyo Hikayesi

 Imdb Puanı: 8.2

 1953 yılında gösterime giren Tokyo Hikayesi filminde, aile ilişkileri mercek altına alınıyor.

 10- Les Quatre Cents Coups / 400 Darbe

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

 Imdb Puanı: 8.1

 Ailesinin ilgilenmediği bir çocuk sürekli okuldan kaçar ve saatler boyunca Paris sokaklarında dolaşır. Bir gün yine okuldan kaçmışken annesini başka bir erkekle görür ve olaylar gelişir.

 11- Dedemin İnsanları:

 Imdb Puanı: 8.0

 Dede ve torunu üzerinden insan ilişkilerinin mercek altına alındığı filmde başrolleri Hümeyra, Çetin Tekindor ve Yiğit Özşener paylaşıyor.

 12- The Pursuit of Happyness / Umudunu Kaybetme.

 Imdb Puanı: 8.0

 Baş rolünde Will Smith'in yer aldığı aile dramı türündeki filmde çocuğunu tek başına büyütmeye çalışan bir babanın mücadelesi anlatılıyor.

 13- Kramer vs. Kramer

 Imdb Puanı: 7.8

 Eşi tarafından terk edilen Ted Kramer, artık çocuğunu tek başına büyütmek zorundadır. Dustin Hoffman ve Meryl Streep'in oynadığı film 1980 yılında En İyi Film dalında Oscar ödülüne layık görüldü.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

 14- Todo sobre mi madre / Annem Hakkında Her Şey

 Imdb Puanı 7.8

 Pedro Almodovar'ın yazıp yönettiği filmde çocuğunun günlüğünü gizli gizli okumaya başlayan bir annenin yaşadığı değişim anlatılıyor.

 15- Little Women / Küçük Kadınlar:

 Imdb Puanı: 7.8

 İç savaş sonrası 4 kız kardeşin yaşadıklarını anlatan filmin yönetmen koltuğunda Greta Gerwig oturuyor.

 16- Uzun Hikaye:

 Imdb Puano: 7.6

 Mustafa Kutlu'nun kitabından uyarlanan Uzun Hikaye filminde, sürekli şehir değiştirmek zorunda kalan bir baba ile oğulun yaşadıklarını konu ediniyor. Eşi Münire'yi kaybeden Ali'nin hayattaki en değerli varlığı Mustafa'dır. Ali, oğluna bakabilmek için birçok işte çalışır. Son gittikleri kasabada bir kitapçı açar. Mustafa da bu vesileyle kitaplarla tanışır ve büyüyünce yazar olup babasının hikayesini yazmaya karar verir:

 Filmin oyuncuları: Kenan İmirzalıoğlu, Tuğçe Kazaz, Mustafa Alabora ve Elif Atakan.

 17- Chemi Bednieri Ojakhi / Benim Mutlu Ailem

 Imdb Puanı: 7.4

 Bosna Hersek yapımı Benim Mutlu Ailem'de, bir anda ailesini terk edip ayrı eve çıkan bir annenin yaşadıkları anlatılıyor.

 18- Instant Family / Şipşak Aile

 Imdb Puanı: 7.3

 Üç kardeşi evlat edinen genç bir çiftin yaşadıklarını anlatan film 2018 yılında gösterime girdi.

 19- Everybody's Fine / Herkesin Keyfi Yerinde

 Imdb Puanı: 7.1

 Frank Goode, ihmal ettiği çocuklarıyla görüşmeye karar verir. Her biriyle tek tek buluşur ve ailesini ayakta tutmaya çalışır. Oyuncu kadrosunda Robert De Niro, Sam Rocwell ve Drew Barrymore'un yer aldığı film 2009 yılında gösterime girdi.

 20- We Are The Millers / Bu Nasıl Aile

 Imdb Puanı: 7.0

 Jennifer Aniston ve Jason Sudeikis'in baş rollerini paylaştığı filmde karavan ile yolculuk eden bir ailenin başına gelenler mizahi bir dille anlatılıyor.