En İyi Al Pacino Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 10 Al Pacino Filmi (İmdb Sırasına Göre)

En İyi Al Pacino Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 10 Al Pacino Filmi (İmdb Sırasına Göre)

En İyi Al Pacino Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 10 Al Pacino Filmi (İmdb Sırasına Göre)

Al Pacino, 25 Nisan 1940 tarihinde New York'ta doğdu. Gerçek adı Alfredo James Pacino'dur. Oyunculuk kariyerine tiyatro ile başlayan İtalyan asıllı aktörün rol aldığı ilk film The Panic in Needle Park'tır. Al Pacino, 1972 yılında oynadığı The Godfather filmi ile dünya çapında üne kavuştu. Bu zamana kadar 70e yakın filmde baş rol oynayan aktör, Wilde Salome, Richard'ı Ararken ve Çin Kahvesi filmlerinde de yönetmenlik koltuğuna oturdu. İşte en iyi Al Pacino filmleri..

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

 En iyi Al Pacino Filmleri

 1- The Godfather / Baba

 Imdb Puanı: 9.2

 Mario Puzo'nun aynı adlı romanından uyarlanan film Corleone ailesinin diğer mafya aileleriyle yaşadığı sorunları anlatıyor. Üçleme olarak çekilen The Godfather'ın ilk filmi 1972 yılında beyaz perdeye taşındı. Marlon Brando, Richard Conte Robert Duvall ve Jon Marley'in rol aldığı film Imdb Top 250 listesinin 2. sırasında yer alıyor.

 Francis Ford Coppola'nın yönettiği filmin kazandığı ödüller şunlardır:

 En İyi Film Oscar'ı

 Em İyi Uyarlama Senaryo Oscar'ı

 Altın Küre En Özgün Film Müziği Ödülü

 David di Donatello Kariyer Ödülü

 2- Scarface / Yaralı Yüz:

 Imdb Puanı: 8.3

 1983 yapımı Scarface, daha iyi bir yaşam sürmek için Küba'dan Amerika'ya kaçan Tony Montano'nun yaşamından kesitler sunuyor. Uyuşturucu lordlarının, mafya liderlerinin ve tetikçilerin dünyasına ışık tutan filmin yönetmen koltuğunda Brian De Palma oturuyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

 Film 1931 yılında vizyona giren Scarface filminin uyarlamasıdır. Senaryosunu Oliver Stone'un yazdığı film dünya genelinde 65 milyon dolar gişe hasılatı elde etti.

 3- Scent A Woman - Kadın Kokusu

 Imdb Puanı: 8.0

 Al Pacino'nun emekli albay Frank Slade'i canlandırdığı film, kör bir adamla yardımcısının dostluk öyküsünü anlatıyor. 1993 yılında Al Pacino'ya En İyi Erkek Oyuncu Oscar'ını getiren filmde rol alan diğer oyuncular: Philip Seymour Hoffman, Gabrielle Anwar, Chris O'Donnell ve James Rebhorn.

 4- Dog Day Afternoon / Köpeklerin Günü

 Imdb Puanı: 8.0

 Senaryosunu Frank Pierson ve P.F. Kluge yazdığı 1975 yapımı film, bir banka soygunu esnasında yaşananları detaylı bir şekilde anlatıyor. Televizyoncu, polis ve soyguncuların üzerinden sistem eleştirisi yapan filmin yönetmen koltuğunda Sidney Lumet oturuyor.

 Biyografi, Suç türündeki yapım En İyi Özgün Senaryo Oscar'ı ve BAFTA En İyi Kurgu Ödülüne layık görüldü.

 5- Carlito's Way / Carlito'nun Yolu

 Imdb Puanı: 7.9

 Geçmişte birçok suça bulaşmış olan Carlito, hapisten çıkar. Daha sakin ve huzurlu bir yaşam sürmek için mafyayla tüm bağlarını koparmaya çalışır. Ama başarılı olamaz. Silahını tekrar eline alan Carlito, hem kendisini hem de kız arkadaşını korumak zorundadır.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

 Brian De Palma'nın yönettiği Carlito's Way filminde Al Pacino'ya Sean Penn, Penelope Ann Miller, Ingrid Rogers ve John Leguizamo eşlik ediyor. Filmin devamı niteliğindeki Gücün Yükselişi, 2005 yılında gösterime girdi.

 6- You Don't Know Jack / Doktor Ölüm

 Imdb: 7.6

 Doktor Jack Kevorkian'ın gerçek yaşam öyküsünü beyaz perdeye taşıyan filmin yönetmen koltuğunda Barry Levinson oturuyor. Jsck Kevorkian, Michigan Kanunlarını ihlal ederek birçok hastasına ötenazi uygular. Kısa sürede yakalanan doktor bir suç işlemediğini ve ötenazinin bir hak olduğunu iddia eder. Kamuoyunda tartışmalara yol açan film 14 Nisan 2010 tarihinde vizyona girdi.

 7- The Devil's Advocate / Şeytanın Avukatı

 Imdb: 7.5

 TA Top 250 Listesinin 220. sırasında yer alan film, hırslı bir avukat olan Kevin'ın yaşadıkları anlatılıyor. Senaristliğini Andrew Neiderman, Jonathan Lemkin ve Tony Gilroy'un üstlendiği filmde Al Pacino'ya, Charlize Theron, Keanu Reeves ve Judith Ivey eşlik ediyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

 8- Chinese Coffee / Çin Kahvesi

 Imdb: 7.1

 Tek mekanda geçen filmin yönetmen koltuğunda Al Pacino oturuyor. Harry Jake, iki eski dosttur. Jake, Harry ile arkadaşlıkları üzerine bir roman yazmıştır. Romanı okuyan Harry, arkadaşını gerçekleri çarpıtmakla suçlar. İkilinin konuşması önce tartışmaya sonra kavgaya dönüşür.

 9- Author Author / Yazar Yazar:

 Imdb Puanı: 6.2

 Eşi tarafından terk edilen Ivan önceki evliliklerinden olan 4 çocuğunu tek başına bakmak zorunda kalır. Ivan, aynı zamanda yeni bir oyun sahnelemek üzeredir. 1982 yapımı Author Author filminde hayatındaki tüm zorluklarla tek başına mücadele etmek zorunda kalan bir oyun yazarının yaşadığı trajikomik olaylar anlatılıyor.

 1 Golden Glabe adaylığı bulunan filmin oyuncu kadrosunda yer alan diğer isimler: Bob Dishy, Tuesday Weld, Bob Ellioth ve Dyan Cannon

 10- Simone

 Imdb Puanı: 6.1

 Dram - Bilimkurgu türündeki film 2001 yılında vizyona girdi. Victor Taransky kariyerinde düşüş yaşayan bir yönetmendir. Çektiği son filmde de baş rol oyuncusu ile kavga edince yapım şirketi işine son verir. Eşi tarafından da terk edilen Victor, umudunu kaybetmez. Bilgisayar kodlarını ve yazılımlarını kullanarak ''Simone'' adlı bir aktris tasarlar. Simone'un gerçek olduğuna inandıran Victor, kariyerinde yeniden yükselişe geçer. Ta ki bir gün izleyicilerden biri Simone'un varlığından şüphelene kadar.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

 Oyuncu kadrosunda Winına Ryder, Ewan Rachel Wood ve Catherine Keener'ın yer aldığı film dünya genelinde yaklaşık 20 milyon dolar gişe hasılatı elde etti.

 

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber