hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  En İyi Bilim Kurgu Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 11 Bilim Kurgu Filmi (İmdb Sırasına Göre)

  En İyi Bilim Kurgu Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 11 Bilim Kurgu Filmi (İmdb Sırasına Göre)
  expand

  En iyi bilim kurgu filmleri yurt dışında olduğu kadar Türkiye'de de sıklıkla tercih ediliyor. En çok beğenilen ve izlenen bilim kurgu filmi IMDB sıralamasına göre sizler için hazırlandı. İşte sırasına göre en çok beğenilen 11 bilim kurgu filmi...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Evde vakit geçirmekten hoşlanan kişiler kafa dağıtmak için genellikle film izlemektedir. Film kategorileri içerisinde ise en çok tercih edilen tür bilim kurgudur.

   En iyi Bilim Kurgu Filmleri: En çok izlenen ve beğenilen 20 Bilim Kurgu Filmi (İMDB Sırasına Göre)

   1. Inception (Başlangıç)

   IMBD: 8.8

   Yayınlanma: 2010

   Filmin baş karakteri Cobb, oldukça yetenekli bir hırsızdır. Kurbanlarının rüyalar sırasında bilinçaltlarına inerek, değerli olan sırlarını çalar. Nadir olan bu özellik ile kahramanımız Cobb, kurumsal casusluk hususunda bir numaralı sıraya gelmiştir. Oldukça tehlikeli olan bu görevde yaşadıkları Cobb'un uluslararası kaçakçı adını almasına sebep olmuştur. Bu sebeple hayatında sevdiği her şeyi yitirmiştir.

   2. Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back ( Yıldız Savaşları Bölüm V: İmparatorun Dönüşü)

   IMBD: 8.8

   Yayınlanma: 1980

   Yavin Savaşı'nın bitmesinden 3 yıl sonra Han Solo, Prenses Leia ve Skywalker imparatorluk güçlerince aranmaktadır. İmparatorluk donanması, galaksinin uzağında bulunan Hoth buzul gezegeninde olan asilerin üslerini bulmaktadır. Adiler, Darth Vader'in komutasında bulunan imparatorluk ordusu tarafınca ablukaya alınır. Asiler, buzul gezegenden kaçarlar fakat imparatorluk güçleri tarafından takip edilirler.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   3. The Matrix (Matrix)

   IMBD: 8.7

   Yayınlanma: 1999

   Programcı olan Thomas'ın gerçek kimliği Neo ismindeki "hacker" dır. Neo, gözlüklü ve siyah takım elbiseli adamlar tarafından takibe alınmıştır. Bunun cevabı ise Morpheus'da gizlidir. Morpheus'un anlatmış olduğu şeylere güvenmek zorunda kaldığı için, Neo ciddi zorlukların içerisine düşecektir.

   4. Avengers: Infinity War (Avengers: Sonsuzluk Savaşı)

   IMBD: 8.7

   Yayınlanma: 2018

   Filmde bulunan kahramanlar dünyanın bugüne kadar görmüş olduğu büyük bir tehdide karşı tüm güçleri birleştirerek vermiş oldukları mücadeleleri konu almaktadır. Dünya bu defa sonsuzluk taşlarının ardına düşen Thanos tarafınca tehdit edilir. Kahramanlar ise insanlığın kaderini kurtarmak için çalışmaktadır.

   5. Interstellar (Yıldızlararası)

   IMBD: 8.6

   Yayınlanma: 2014

   Yıldızlararası filmi gelecekte insanlığı tehdit edecek olan iklim değişiklikleri ve kuraklık sebebiyle dünyanın oldukça tehlikeli bir döneme girdiği zamanı konu almaktadır. Hayat şartları gittikçe zorlamış, insan ırkı yok olma tehlikesi ile karşılaşmıştır. Tüm bunlar gerçekleşirken uzayda keşfedilmiş olan bir solucan deliği insanlık için umut kapısı olacaktır. Uzaya giden kahramanlar yaşanabilecek olan gezegenleri aramaya başlar. Daha önceki zamanlarda uzaya gitmiş olan astronotlardan gelen sinyallere göre gittikleri büyük gezegende dev dalgalardan kurtularak tekrar uzaya çıkarlar ve mekikte farklı bir durum ile karşılaşacaklardır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   6. Star Wars: Episode IV - A New Hope (Yıldız Savaşları Bölüm IV: Yeni Bir Umut)

   IMBD: 8.6

   Yayınlanma: 1977

   İmparatorluk ordusu isyancılara karşı büyük bir saldırı gerçekleştirirken prenses Leila içerisinde çok önemli bilgilerin bulunduğu bir kaydı R2 - D2 robotuna kayıt eder. Doridler ise gemiden ayrılarak Tatooine'e inerler. Tatooine'de uğramış oldukları Jawa saldırısı ile ele geçirilir ve satılmaya götürülürler.

   7. Black to the Future (Geleceğe Dönüş)

   IMBD: 8.5

   Yayınlanma: 1991

   Bu filmde, Dr. Brown isminde çılgın bir bilim adamı geliştirmiş olduğu bir araba ile zamanda yolculuk yapmayı hedeflemektedir. Ürettiği bu zaman makinesini Marty adındaki kişi kullanır. Fakat bir sorun vardır. Marty zamanlamada bir hata yaparak geleceğe gitmesi gerekirken geçmişe gönderilir. Bulundukları zaman diliminden 30 yıl öncesine doğru giden Marty burada yapmış olduğu bir hareket sebebiyle kendi geleceğini etkileyecek bir soruna sebep olur. Marty'nin yapmış olduğu bu hata sonucunda doğumu bile gerçekleşmeyecektir. Bu hatanın düzeltilebilmesi için Marty oldukça zor zamanlar yaşayacaktır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   8. Terminator 2: Judgment Day (Terminator - 2: Mahşer Günü)

   IMBD: 8.5

   Yayınlanma: 1991

   Terminator 2, 2009 senesinde yaşanacak bir olayı anlatmaktadır. Film, 1. bölümde üretilmiş olan robottan daha güçlü bir robot tasarlanmasını konu almaktadır. Yeni üretilen robota ise 'Yokedici' adı verilir. Bu robot geçmişe dönerek insanlığın gelecekteki lideri olacak olan Sarah'ın oğlu John Connor'ın ölmesi için çalışacaktır. Diğer robot T-800 ise John'u korumak amacıyla geçmişe yollanmıştır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   9. The Prestige (Prestij)

   IMBD: 8.5

   Yayınlanma: 2006

   Filmin konusu 19. yüzyılda hızlı bir şekilde değişmekte olan Londra'da geçmektedir. Özellikle sihirbazların çok fazla saygı duyulan ve gizemli kişiliklere sahip olan insanlar oldukları halk tarafından kabul edilmiştir. Bu dönemlerde genç sihirbazlar Alfred Borden ve Robert Angier ise şöhret olma yolundadır.

   10. Alien (Yaratık)

   IMBD: 8.4

   Yayınlanma: 1979

   Yaratık filmi, bir mürettebatın hiç bilmedikleri bir gezegene inmelerinden dolayı gerçekleştirdikleri yaşam mücadelesini anlatmaktadır. Tarihin en ünlü uzay gemisi olan Nostromo, görevini tamamlayarak Dünya'ya geri dönerken farklı bir gezegenden yardım çağrısı almaktadır.

   11. Aliens (Yaratık 2)

   IMBD: 8.4

   Yayınlanma: 1986

   Yaratık 1 filminden 57 yıl sonrasını konu almaktadır. Yaratık 2, Nostromo'da hayatta kalmış olan tek kişi olan Ellen Ripley'in yıllar sonrasında (yarım yüzyıllık) uyanışı ile başlamaktadır. Koloniler ile aralarında kurulan bağlantı birden koptuğunda Ripley, kendine yeni bir ekip kurup bu işi yalnız halletmek için gezegene geri dönmektedir.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow