hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  En İyi Cin Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 13 Cin Filmi (İmdb Sırasına Göre)

  En İyi Cin Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 13 Cin Filmi (İmdb Sırasına Göre)
  expand

  Cin filmleri, metafizik dünyasının en bilinmeyenlerini konu alır. Bu filmlerde genellikle cin çağırma, musallat, büyü ve terk edilmiş köy evleri gibi temalar sıkça izlenir. Amerika ev diğer dünya ülkelerinde şeytan ve cin temalı filmlerin sayısında son zamanlarda büyük bir artış görülüyor. Düşük bütçeli bu filmler genellikle amatör oyuncularla çekiliyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  1- Dabbe

   Kuran-ı Kerim'de Dabbetül-arz adı ile geçen varlığın dünyaya gelmesini ve bunun sonucunda kıyamet sürecini anlatan bu film serisi 7 filmden oluşuyor. Bu filmlerin her biri ise Hasan Karacadağ tarafından yazıldı ve yönetildi. Serinin ilk 3 filmi, gişede beklediği hasılatı elde edemese de daha sonra daha büyük bir izleyici kitlesine ulaşmayı başardı. Filmde ses efektlerinin çok kullanılması eleştirilse de Türkiye'de en çok izlenen Cin filmleri arasında yer alıyor.

   2- Siccin

   Başarılı yönetmen Alper Mestçi tarafından beyaz perdeye uyarlanan bu Siccin serisi, toplam 6 filmden oluşuyor. Filmin ana temasını cin çıkarma ritüelleri, cin kabileleri ve yapılan büyüler oluşturuyor.

   3- Musallat

   Alper Mestçi'nin senarist ve yönetmen koltuğunda oturduğu Musallat film serisi, 2 filmden oluşuyor. Bu filmlerde insanlara musallat olan cinler konu ediliyor. Aynı zamanda bu filmler türünün ilk örnekleri arasında yer alıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   4- Büyü

   Arka Sokaklar dizisinin de başarılı yönetmeni olan Orhan Oğuz tarafından çekilen Büyü, aynı zamanda ülkemizin ilk korku filmi olma özelliği taşıyor. 2004 yılında çekilen bu filmin oyuncu kadrosunda ise, İpek Tuzcuoğlu ve Özgü Namal gibi önemli isimler yer alıyor. Bir grup arkadaşın başından geçen olaylar silsilesini konu alan bu yapım, sinema eleştirmenleri tarafından yetersiz bulunsa da Türkiye'nin ilk korku filmi olarak en çok izlenen cin filmleri arasında yer alıyor.

   5- Semum

   2008 yılında Hasan Karacadağ tarafından çekilen bu film korku ve fantastik ögeleri içinde barındırıyor. Semum ismindeki bir cinin evli bir kadına musallat olması sonucunda başlayan film, kara büyülerle ilgili önemli bilgiler de veriyor.

   6- American Haunting

   Sisy Spacek ve Donald Sutherland gibi başarılı oyuncuların baş rolde yer aldığıAmerikan büyüsü, cin ve şeytan temalı filmlerin en başarılı örnekleri arasında yer alıyor. Bu film, bir çiftlikte gelişen korku ve macera dolu olayları anlatıyor. Film boyunca düşmeyen temposu ile sürükleyici bir özelliğe sahip bulunuyor.

   7- Karadedeler Olayı

   Karadedeler Olayı, 80'li yıllarda yaşanan gerçek bir olayı konu alıyor. Bu filmin tamamı el kamerası ile çekildi. Bu tür filmleri seven izleyicilerden tam not almayı başaran bu film, Erkan Bağbakan ve Erdoğan kardeşler tarafından çekildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   8- Hüddam

   Hüddam, eski cin kabilelerinden birini anlatıyor. Etkileyici atmosferi ve başarılı ses efektleri ile dikkat çeken bu film, en çok izlenen ve en çok beğenilen cin filmleri arasında yer almayı başardı. 2019 yılında çekilen Hüddam 2 filminin ilk filmin de yönetmeni olan Utku Açar tarafından çekildi.

   9- Drag Me To Hell

   2005 yılında korku filmlerinin usta yönetmeni olan Sam Saimi tarafından çekilen

   Drag Me To Hell, Türkiye'de ise Kara Büyü ismi ile gösterime girdi. Bir büyü sonrasında şeytani güçlerin etkisi altında kalan genç bir kadının yaşadığı korku dolu anları beyaz perdeye yansıtan bu film, uluslararası festivallerden toplam 6 ödül kazanmayı başardı.

   10- Şeytan Tohumu

   Gerçek ismi The Possession olan yapım, gizemli bri kutunun açılmasından sonra bir ailenin yaşadığı esrarengiz olayları konu alıyor. Bu filmde korku, gerilim ve gizem türünde ABD ve Kanada ortak yapımı olarak ortaya çıkıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   11- Cin-i Ayet (2018)

   Uğur Akünlü yönetmenliğini yaptığı Cin-i Ayet filminde hayatını üç harflilere karşı mücadeleye adamış olan bir adamın hayatı anlatılıyor. Salih, çocukluk döneminde anne ve babasının cinler tarafından katledilmesine şahit olur. Bu günden sonra Salih, intikam için her şeyi göze alır. Salih, kendisini ifrit cinlerine karşı savaş açmakla doldurur ve hiç beklemediği büyük bir cin ile karşı karşıya gelir. Hem kendini hem de kardeşini cinlerden korumaya çalışan Salih, korkunç olaylar zincirinin içinde kendini bulacaktır.

   12- Magi (2015)

   Yönetmenliğini Hasan Karacadağ'ın yaptığı bu filmi izleyenler, esrarengiz bir ölüme şahitlik ediyor. Bu film, İstanbul'da İngilizce öğretmenliği yapan Marla'nın acil çağrısı üzerine New Yorktan gelen kardeşi Olivia Watkins’in korku dolu gerçeklerle yüzleşmesini konu alır. Ardından hamile eşi Marla'nın korkunç ölümünün peşine düşer. Bu arada gazeteci olan Oliva bu sır dolu ölümün en ince detaylarına kadar incelemekten vazgeçmez. 2015 yılında vizyona giren Magi'nin başrollerinde ise, Brianne Davis, Michael Madsen, Dragan Micanovic, Stephen Baldwin ve Lucie Pohl rol alıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   13- Bezm-i Ezel (2017)

   Farklı inançlara sahip olan Mustafa ve Yasemin her şeye rağmen bir araya gelmeyi başarırlar. Çok sahin ve huzurlu bir hayat yaşayan bu çiftin hayatı Yasemin'in göreceği bir rüya sonucunda tepetaslak olacaktır. Gördüğü rüyalar sonrasında panorama yapmaya başlar.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow