hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  En İyi Eski Kovboy Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 20 Eski Kovboy Filmi (İmdb Sırasına Göre)

  En İyi Eski Kovboy Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 20 Eski Kovboy Filmi (İmdb Sırasına Göre)
  expand

  Kovboy filmleri 7'den 70'e bir neslin soluksuz izlediği filmler arasındaydı. Ailecek izlenen eski veya yeni kovboy filmleri birçok insana hitap etmektedir. Kovboy filmleri ya da bir diğer adıyla "western" filmler en popüler dönemini 1050 ve 1970 yılları arasında yaşadı. Kovboy filmlerinde kovboylar, şerifler, suçlular ve kızılderililerden oluşan bir karakter örgüsü bulunur.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   En Çok İzlenen ve Beğenilen 20 Eski Kovboy Filmi (İMDB Sırasına Göre)

   20 - İz Peşinde - IMDB; 7.7

   İz Peşinde, yazar Charles Portis'in aynı adı taşıyan romanından uyarlanmış bir intikam hikayesini konu ediniyor. 10 dalda Oscar adalığı bulunan bu film eleştirmenlerden de tam not aldı.

   19 - Ölü Adam - IMDB; 7.8

   Başrolünde Johnny Deep'in bulunduğu film; William Blake isimli karakterin kendi topraklarından ayrılarak yeni bir hayat bulmak adına çıktığı yolculuğu konu alıyor.

   18 - Muhteşem Yedili - IMDB; 7.8

   Meksikada bulunan köylülerin, haydutlardan sakınmak için kendilerine Amerikalı silahşörleri tuttukları film en popüler kovboy filmleri arasında bulunuyor.

   17 - My Darling Clementine - IMDB; 7.8

   Başrolünde Henry Fonda'nın bulunduğu filmde, Wyatt Earp isimli dürüst bir adamın haydutları ortadan kaldırmak için komiser olarak göreve başlamasını konu alıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   16 - 3:10 to Yuma - IMDB; 7.8

   Filmde; saat 3.10'da Yuma'ya doğru hareket eden trende, yakalanan kanun kaçağı Wade'i bindiren kişi ile arasında kurduğu ilişki ve yolculuk anlatılıyor.

   15 - Tombstone - IMDB; 7.9

   Filmde; Wyatt Earp'ün, aniden zenginleşen kasabalardan biri olan Tombstone'da haydutlarla ve kanun kaçaklarıyla savaşması anlatılıyor.

   14 - The Outlaw Josey Wales - IMDB; 7.9

   Wales isimli adam, ailesini katledenleri öldürerek kendi öcünü alır. Ancak peşine bir grup katil düşer.

   13 - Çöl Aslanı - IMDB; 8.0

   John Ford'un yönettiği film, kızılderililerin ırkçı bir gazinin yeğenini kaçırmasını ve gazinin yeğenini bulmak amacıyla kızılderililerin peşine düşmesini konu ediniyor. Çıktığı bu arayış yıllar süren gazinin amacı da zaman içinde değişiyor.

   12 - Kahraman Şerif - IMDB; 8.1

   Will Kane isimli korkusuz şerif, güvenli bir hayat için karısıyla bir kasabaya taşınıyor. Ancak yıllar önce hapse attığı azılı bir suçlunun hapisten çıkması ve ondan intikam almak için aynı kasabaya gelmesi işleri karıştırıyor.

   11 - Kahramanın Sonu - IMDB; 8.1

   Eski bir senatör olan Ranse Stoddard, arkadaşının ölüm haberini alarak gençliğinde bulunduğu kasabaya gidiyor. Senatörün bu kasabaya ilk gelişi ve ayrılışına kadar geçen sürede yaptıkları anı haline izleyiciyle buluşuyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   10 - Korkusuz Şerifler - IMDB; 8.1

   Film, bütün zamanların en iyi western filmlerinden sayılıyor. Şerif ve onun iki yardımcısı katilleri yakalamak için maceralara atılıyorlar.

   9 - Bir Avuç Dolar - IMDB; 8.1

   Bu film, Sergio Leone'nin Dolar üçlemesinin ilk filmi. Gurur ve intikam üzerine kurulu bir oyunda isimsiz bir gezginin hayatta kalma çabası anlatılıyor.

   8 - The Wild Bunch - IMDB; 8.1

   Film, yaşlı bir haydut çetesini konu alıyor. Emekliliğinden önce son bir büyük vurgun yapmak isteyen Pike Bishop, çetesini de bu işe katıyor. Ancak vurgun beklediği gibi gitmiyor ve kanlı bir mücadele başlıyor.

   7 - Sonsuz Ölüm - IMDB; 8.2

   1890'lı yıllarda geçen film, bir grup soygun çetesini konu ediniyor. Çetenin zeki lideri ve onun en yakın arkadaşı korkulan birer soyguncu olarak karşımıza çıkıyor. Ancak gelişen dünya ikiliyi yaşadıkları yeri terketmeye zorluyor ve hikaye başlıyor.

   6 - Affedilmeyen - IMDB; 8.3

   Sadist ve diktatör bir şerif olan Little Bill Dagett, başında bulunduğu kasabayı korkunç bir yere çevirmiştir. Clint Eastwood'un kovboy filmlerinin hala yaşadığını kanıtlayan bu film en önemli western filmlerinden sayılıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   5 - Birkaç Dolar İçin - IMDB; 8.3

   Sergio Leone'nin Dolar üçlemesinin 2. filmi olan bu filmde, Clint Eastwood yanına Lee Van Cliff' de alarak yolculuğuna devam ediyor. Çeşitli suçlu ve kaçakların peşine düşen ödül avcıları, son olarak hapishane kaçkını Indio'yu yakalamaya çalışıyorlar. Ancak bu sefer konu para değil, intikamdır.

   4 - Altın Hazineleri - IMDB; 8.4

   Filmde değer yargıları ve paranın bu durumu tersine çevirmesi işleniyor. Dostluk ve para konularının gündeme geldiği 3 arkadaşın yolculuğu anlatılıyor.

   3 - Zincirsiz - IMDB; 8.5

   Film, bir kölenin bir ödül avcısıyla yolunun kesişmesini ve ikilinin yollarına birlikte devam etmelerini konu ediniyor. Quentin Tarantino'nun yönettiği filmde Leonardo DiCaprio başrol olarak karşımıza çıkıyor.

   2 - Bir Zamanlar Batıda - IMDB; 8.7

   Film, bir kadının yeni evlendiği eşinin yanına gitmek için yola çıkmasını ve gittiği yerde kocasının cenazesiyle karşılaşmasını anlatıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   1 - İyi, Kötü ve Çirkin - IMDB; 9.0

   Filmde, aynı kadere sahip 3 farklı karakter ter bir amaç için birlikte çalışmaya başlıyor. Film hazine peşinde koşan 3 farklı karakterin birlikteliğini anlatıyor.

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow