En İyi Kovboy Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 10 Kovboy Filmi (İmdb Sırasına Göre)

En İyi Kovboy Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 10 Kovboy Filmi (İmdb Sırasına Göre)

Ülkemizde büyük bir ekran kitlesine sahip olan en iyi ve en çok izlenen kovboy filmlerini sizler için derledik. Amerikan kovboyları, vahşi yaşam, kızılderililer ve western kültürüne ait pek çok konuya yer veren kovboy filmleri büyük ilgi görüyor.

1- Ölümcül Deney Serisi (2002)

Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu
Oyuncular: Milla Jovovich, Michelle Rodriguez, Eric Mabius

Fantastik ve bilim kurgu türünde gelmiş geçmiş en iyi film serileri arasında yer alan Ölümcül Deney, Hive adında genetik bir araştırma alanında geliştirilen bir virüs, birileri tarafından kaçırılır ve Hive binasının içerisine bırakır. Ardından Virüs The Red Quinn isimli yapay zekayı da ele geçirir ve daha sonra merkezde bulunan herkese virüs yayılmaya başlar. Quinn’i durdurmak için bir ekip oluşturularak virüs önlenmeye çalışılacaktır.

2- Ocean’s Serisi (2001)

Tür: Gizem, Suç, Aksiyon
Yönetmen: Steven Soderbergh

Danny Ocean, hapisten yeni çıkan bir soyguncu olmasına rağmen hala akıllanmamış ve tarihin en büyük kumarhane soygununu gerçekleştirmek için bir ekip oluşturmaya başlar. Danny'nin hedefinde ise, rakiplerine şans tanımayan Terry Benedict yer alır. Las Vegas’ta bir gece 3 kumarhane soymayı planlayan bu ekip, en ince ayrıntılarına kadar düşünülmüş bu operasyonu başarı ile gerçekleştirmek için yola koyulur.

3- Açlık Oyunları Serisi (2012)

Tür: Aksiyon, Dram, Bilim Kurgu
Oyuncular: Jennifer Lawrence, Liam Hemsworth, Josh Hutcherson

İlk defa 2012 yılında vizyona giren Açlık Oyunları filmi, 16 yaşındaki Katniss Everdeen (Jennifer Lawrence) karakterinin verdiği hayatta kalma mücadelesini konu ediniyor. atniss, 16 yaşında annesi ve kardeşi ile yaşayan bir çocuktur. Yaşanan bölgede açlık oyunları düzenlenir. Katniss, bir gün bu yarışmaya katılmak zorunda kalır ve büyük bir mucizeyi gerçekleştirir.

4- Indiana Jones Serisi (1981)

Tür: Macera, Gizem
Oyuncular: Harrison Ford, Denholm Elliott, Sean Connery

Tüm dünya klasikleri arasında yer alan ilk kez 1981 yılında vizyona giren Indiana Jones Serisi, büyük bir izleyici kitlesine sahip olmayı başardı. Serinin ilk filminde 10 Emir'in sırrını çözmeye çalışan efsaneler inanan bir adam Arkeolog DR. Indiana Jones'un hikayesi konu edilir. Ama bunun için ilk olarak “Ark of The Conenant” ı bulması gerekir. Bu efsanenin peşinde ise sadece o yoktur. Nazi Almanya’sının lideri Hitler de bu Ark'ın peşinde iz sürmektedir.

5- Unforgiven (1992)

Tür: Western, Dram
Başrol Oyuncuları: Clint Eastwood, Morgan Freeman, Gene Hackman

En beğenilen filmler arasında yer alan bu yapım, Little Bill Dagett, sadist eğilimleri olan, dikdatör ve tavizsiz bir şeriftir. Ama hakimi olduğu küçük kasabayı yaşanmaz bir hale getirir. Bir gün adaleti uygulamak için tamamen reddettiği eski bir soyguncu olan Will Munny, artık bu duruma sessiz kalmayacağını söyler. İntikam Will, Will'in eski partneri olan genç bir adamın sayesinde alınacaktır. Bu film, Eastwood'a yönetmenlik Oscar'ı almıştır.

6- High Noon (1952)

Tür: Western, Dram
Başrol Oyuncuları: Gary Cooper, Lloyd Bridges, Thomas Mitchell

Amerikan kasabalarınınefsane şeriflerinin hikayelerinin epik bir şekilde anlatıldığı western filmleri arasında yer alan bu yapımda korkusuz şerif Will Kane'in ölüme karşı meydan okumasını konu alır. Şerif, kendi mesleğini bırakacak daha sakin, huzurlu ve mutlu olacağı bir yaşamı seçer. Evlendiği karısı Amy ile başka bir kasabaya taşınmaya karar verir. Western sinemasının başyapıtlarından biri olarak kabul edilen bu film, ünlü yönetmen Fred Zinnemann tarafından yönetilmiştir.

7- The Man Who Shot Liberty Valance (1962)

Tür: Western
Başrol Oyuncuları: John Wayne, Lee Marvin, James Stewart

Shinbone kasabasının eski senatörü olan Ranse Stoddard, uzun yıllardır uğramadığı bu kasabaya eski bir dostunun cenazesine katılmak amacı ile geri döner. Karısı ile birlikte trenden inen eski senatörün çevresini gazeteciler ve halk sarar.

8- The Searchers (1956)

Tür: Western, Macera
Başrol Oyuncuları: John Wayne, Jeffrey Hunter, Natalie Wood

Filmde ırkçı bir savaş gazisinin kızılderililer tarafından kaçırılan yeğenini aramak için yollara düşmesi konu edilir. Yıllar süren bu arayış gün geçtikçe daha tartışmalı bir hal alır.

9- Butch Cassidy and the Sundance Kid (1969)

Tür: Aksiyon, Biyografik, Western
Başrol Oyuncuları: Paul Newman, Katharine Ross, Robert Redford

Butch Cassidy, 1890'lı yıllarda faaliyet gösteren zeki ve karizmatik bir liderdir. Sundance Kid, hem en yakın arkadaşı hem de en iyi iş arkadaşıdır. Bu ikili, tüm şehrin korkulu rüyası olan iki soyguncudur. Bu ikili bir araya gelince kimse önlerinde duramaz.

10- The Revenant (2015)

Tür: Western, Macera
Başrol Oyuncuları : Leonardo DiCaprio, Domhnall Gleeson,Tom Hardy

Revenant, akıllarda en sonunda Di Caprio’nun Oscar kazandığı film olarak kalacaktır. Hugh Glass, kürk ticareti işi ile meşgul olan ve bir ayı saldırısına uğraması sonucunda gelişen olayları konu alıyor. Bu filmin yönetmen koltuğunda ise, Alejandro G. Iñárritu yer alıyor. Büyük ses getiren bu yapım, izleyicilerden büyük beğeni topladı.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS