En İyi Mel Gibson Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 20 Mel Gibson Filmi (İmdb Sırasına Göre)

En İyi Mel Gibson Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 20 Mel Gibson Filmi (İmdb Sırasına Göre)

Bazı filmler tamamı ile senaryosu ve yahut da hikayesi ile ilgi toplarken bazı filmler ise oyuncuları ile ön plana çıkar. Oynadığı filmi ilk dakikadan avantajlı hale getiren isimlerden birisi ise Mel Gibson olarak göze çarpar.

En iyi Mel Gibson Filmleri

Cehennem Silahı filmi ile serüveninin zirvesine tırmanan Mel Gibson, Cesur Yürek yapımında hem oyuncu hem de yönetmenlik yapılmıştır. Kariyeri boyunca pek çok ödüle layık görülen Mel Gibson’un en iyi yapımlarını sizler için araştırdık. Ünlü oyuncunun rol almış olduğu veya yönetmenliğini yaptığı en iyi yapımları IMDb puanlarına göre sıraladığımız listede en iyi 20 Mel Gibson filmini bulunur.

En çok izlenen ve beğenilen 20 Mel Gibson Filmi (İMDB Sırasına Göre)

1-) Cesur Yürek – Bravehart (1995) = IMDb: 8.3
2-) Hacksaw Ridge – Savaş Vadisi (2016) = IMDb: 8.1
3-) Apokalipto (2006) – IMDb = 7.8
4-) Cehennem Silahı (1987) = IMDb: 7.6
5-) Mad Max 2 (1981) – IMDb = 7.6
6-) Gelibolu – Gallipoli (1084) = IMDb: 7.4
7-) Deli ve Dahi (2019) – IMDb = 7.3
8-) Vatansever (2000) – IMDb = 7.2
9-) Gününü Göreceksin – Payback (1999) = IMDb: 7.1
10-) Bir Zamanlar Askerdik (2002) – IMDb = 7.1
11-) Tutku – İsa Mesih’in Çilesi (2004) = IMDb: 7.1
12-) Tehlikeli Bir Yıl (1982) – IMDb = 7.1
13-) Adaletsiz (2018) – IMDb = 7.0
14-) Maverick (1994) – IMDb = 7.0
15-) Gemide İsyan – The Bounty (1984) = IMDb: 7.0
16-) Gringo’yu Yakala – Get the Gringo (2012) = IMDB: 7.0
17-) İşaretler – Signs (2002) – IMDb = 6.7
18-) İntikam Peşinde – Edge of Darkness (2010) = IMDb: 6.6
19-) Daima Genç – Forever Young (1992) = IMDb: 6.3
20-) Cehennem Melekleri 3 (2014) = IMDb: 6,1

Cesur Yürek

Mel Gibson’un oyunculuk ve yönetmenlik serüveni boyunca görev aldığı en başarılı film olan Bravehart dünyanın en iyi yapımlarından tartışmasız bir tanesidir. Mel Gibson Cesur Yürek yapımında yönetmenlik koltuğunda oturmakta iken aynı zamanda filmin başrol oyuncusu olarak bulunur. Filmin konusu İskoçyalıların İngilizlere karşılık vermiş oldukları bağımsızlık mücadelesini anlatır.

Hacksaw Ridge

Mel Gibson’un yönetmenliğini yapmış olduğu Savaş Vadisi filmi dünyanın en iyi savaş yapımları arasında gösterilmektedir. Duygu dolu sahneleri ile izleyicilerine muhteşem sahneler sunmakta olan Hacksaw Ridge savaş süresince bir kurşun bile atmadan Onur Madalyası kazanmış olan Doktor Desmond T.Doss’un hikayesini anlatılır.

Apokalipto

Oyunculuğu kadar Yönetmenlik serüveni de başarılı olan Mel Gibson 2007 senesinde ortaya koyduğu Apokalipto yapımı ile ortaya muhteşem bir eser koyulur. Filmin konusu Maya uygarlığında huzur içerisinde yaşayan bir toplumun savaşçılar aracılığıyla saldırıya uğramalarını konu alır. Savaşın ortasında ailesini korumaya çalışmakta olan Jaguar Paw ise bu filmin efsane karakterleri ile öne çıkmaktadır.

Cehennem Silahı

Mel Gibson’u belki bugünkü ününe kavuşturan film biçiminde nitelendirdiğimiz Cehennem Silahı film dizisi 80’li yıllara damgasını vurmuş fazlasıyla iyi bir senaryoya sahiptir. Filmin teması Los Angeles Polis teşkilatında görev almakta olan Çavuş Roger Murtaugh (Danny Glover) ve Çavuş Martin Riggs (Mel Gibson)’un başından geçmekte olan olayları anlatmaktadır. Sağlam bir Polisiye yapımı olan Cehennem Silahı serüveni Mel Gibson’un rol aldığı en iyi filmlerden birisidir.

Mad Max 2

Mad Max ya da Türkçe karşılığında ile Çılgın Max dünya sinemasında pek çok kez farklı yapımlarla gündeme gelmiştir. 1980’lı senelerinde Mel Gibson’un başrolünde oynamış olduğu Mad Max serisi ise bu filmi efsaneler içine sokmayı başarmıştır. Ütopik bir dünya da geçmekte olan Mad Max filminin teması Nükleer Savaş sonrasında hayatta kalmayı başarmakta olan bir grup insanın yaşam mücadelesini anlatılır.

Gelibolu – Gallipoli

Mel Gibson’un genç yaşında başrol oyuncusu olarak görev almış olduğu Gallipoli filmi Türklerin Gelibolu’da itilaf memleketlerini ezici bir yenilgiye uğratmasını tema edinmiştir. Film iki Avustralya askerinin gözünden izleyicilere sunulmaktadır.

Deli ve Dahi

2019’un en iyi yapımlarından biri olan Deli ve Dahi Oxford İngilizce sözlüğünün ortaya çıkma durumunu ele almıştır. Filmi başarılı kılmakta olan ise senaryonun muhteşemliği olmuştur. Profesör James Murray (Mel Gibson) yaşama geçirmeye çalıştığı projesi olan Oxford İngilizce sözlüğü ile ilişkili çalışmalar yaptığı sırada Akıl hastanesinden bir mektup almıştır.

Vatansever

Universal Soldier, Yıldız Geçimi, İndependence Day ve Godzilla yapımların yönetmenliğini yapan Roland Emmerich The Patriot yapımında da yönetmenlik koltuğuna oturmaktadır. Muhteşem senaryosu ve kurgusu ile dikkat çekmekte olan “Vatansever” filminin başrolünde ise Mel Gibson rol alır.

Gününü Göreceksin

Başarılı senaryo yazarı Brain Helgeland’ın ilk yönetmenlik tecrübesini yaşadığı Payback filmi Richard Stark’ın “Avcı” isimli kitabından sinemaya uyarlanmış güzel bir film olarak göze çarpar. Filmin başrolünde Mel Gibson rol alır.

Bir Zamanlar Askerdik

Amerikanın Vietnam savaşını anlatmakta olan drama filmlerinden biri olan Bir Zamanlar Askerdik yapımı savaştan ziyade savaşın insanlığı ne şekilde yıprattığı mesajını vermeye çalışır. Mel Gibson bu filmde Albay Hal Moore kişisine can vermiştir.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS