hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  En İyi Türk Çizgi Film Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 13 Türk Çizgi Film Filmi (İmdb Sırasına Göre)

  En İyi Türk Çizgi Film Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 13 Türk Çizgi Film Filmi (İmdb Sırasına Göre)
  expand

  Her yaşta animasyon ve çizgi filmlerini izlemeyi sevenler için son zamanların en iyi çizgi filmlerini bir araya getirdik. İster aileniz ile birlikte keyifli bir pazar sabahı kahvaltınıza eşlik etmesi için isterseniz de moraliniz bozukken kafa dağıtmak ve moral depolamak için bu filmleri izleyebilirsiniz. İçindeki çocuğu kaybetmeyenler için çok severek izleyecekleri en iyi çizgi film ve animasyonları sizler için derledik.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  En İyi Türk Çizgi Film Filmleri

  1- Ruhların Kaçışı

  IMDb Puanı : 8,6

  2001 yapımı 2003 yılında En İyi Animasyon Filmi Oscar’ını da kazanmayı başaran bu film, yaşadığı kasabadan ayrılıp başka bir yere yerleşen 10 yaşında küçük bir kızın yerleştiği kasabada ruhların konakladığı bir yapıyı ziyaret etmesinin ardından yaşananları konu alıyor.

  2- Aslan Kral

  IMDb Puanı : 8,5

  1994 yılında vizyona giren dönemin çocuklarının severek izlediği bu yapım, Oscar ödülü alarak tüm zamanların en iyi çizgi filmleri arasına girmeyi başarıyor. Şarkıları ile de olumlu geri dönüşler alan bu yapım, ülkemizde hala severek izlenen çizgi filmler arasında yer alıyor.

  3- Ateşböceklerinin Mezarı

  IMDb Puanı : 8,5

  Akiyuki Nosaka’nın II. Dünya Savaşı sırasında açlıktan ölen kardeşinden özür dilemek amacı ile kaleme almış olduğu bir otobiyografiden ilham alınarak yazılmış gelmiş geçmiş en etkileyici çizgi filmler arasında yer alıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  4- Senin Adın

  IMDb Puanı : 8,4

  Fantastik drama türündeki bu yapım, son 5 yılın en iyi animasyon filmleri arasında yer alıyor. Bu çizgi filmde iki gencin gördüğü rüyadaki sırrı konu alıyor. Dramın yanında romantizmi de izleyicilere yansıtan bu film, izleyenlerde hayranlık uyandırıyor.

  5- Prenses Mononoke

  IMDb Puanı : 8,4

  Son dönemlerin en iyi çizgi filmleri arasında yer alan bu çizgi film, Hayao Miyazaki imzası taşıyor. Aşitaka ve kurt kızı San’ın, ormandaki hayvanları kurtarmak için verdiği mücadeleyi konu alıyor.

  6- Örümcek-Adam : Örümcek Evreninde

  IMDb Puanı : 8,4

  Örümcek adam, kısa zamanda çok ses getiren çocuklar başta olmak üzere her yaştan insanın dikkatini çekmeyi başaran ve çok sayıda övgüler alan bir yapımdır. Komedi, dram ve aksiyonu içinde barındıran ve senaryosu izleyenlere farklı duygular yansıtan bu filmde paralel evrenden dolayı çok sayıda Spiderman izleyebilirsiniz. 

  7- Coco

  IMDb Puanı : 8,4

  Pixar'ın yapımını üstlendiği Coco, ailesi müzikten nefret eden bir çocuğun müzisyen olmak istemesini konu alıyor. Her şeye rağmen müziği bırakmak istemeyen kahramanın ölmüş olan ünlü bir sanatçının gitarını çalmak için onun mezarına gitmesini anlatıyor. Yaptığı bu yanlıştan dolayı kahramanızmız, ölüler diyarına hapsolur.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  8- Oyuncak Hikayesi 3

  IMDb Puanı : 8,4

  En çok gişe hasılatı yapan çizgi filmler arasında yer alan Oyuncak Hikayesi 3, 1995 yılından beri çekilen Oyuncak Hikayesi filminin en çok izlenen filmidir. Serinin ilk filminde küçük bir çocuk olan Andy, büyür ve üniversiteye hazırlanır. Tüm oyuncaklar, onun için artık tarih olmuştur. Woody ve Buzz, yeniden Andy'nin yanına giderek onunla oyun oynamak ister. 

  9- Wall-E

  IMDb Puanı : 8,4

  2008 yılının en başarılı ve tüm zamanların en iyi çizgi filmleri arasında yer alan Wall-E, insanlar tarafından terk edilmiş olan dünyada görevine hız kesmeden devam eden çok sevimli bir robotun keşif için gönderilmiş olan Eve ismindeki başka bir robota karşı beslediği aşkı konu alıyor. 

  10- Yukarı Bak (Up)

  IMDb Puanı : 8,2

  Yukarı Bak, her yaştan insanı derinden etkileyen bir hikayeye sahip bulunuyor. 82. Akademi Ödülleri töreninden En İyi Animasyon Filmi ve En İyi Film Müziği Oscar’larını almayı başardı. Russell'in eşi Ellie hayata gözlerini yumduktan sonra iyice içe kapanık ve huysuz bir yaşlı adama dönüşür. Sonrasında ise hem karısı ile kurdukları hayali gerçekleştirmek ve izci olmak için hayallerine yeniden yelken açma hikayesini konu ediniyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  11- Yürüyen Şato

   IMDb Puanı : 8,2

  2004 yapımı olarak hayata geçirilen Yürüyen Şato, son 15 yılın en iyi animasyon filmleri arasında yer alıyor. Hiçbir suçu olmadığı halde Kötülükler Cadısı’nın gazabına uğrayan genç kız Sophie, yaşlı bir kadın haline gelir. Bu büyünün etkisinden kurtulmak için de kendine yardım edecek birini bulmaya çalışır.

  12- Komşum Totoro

  IMDb Puanı : 8,2

  1988 yapımı olan Komşum Totoro, etkiletici bir animasyon filmi olarak gösterime giriyor. En severek izlenen ve en beğenilen çizgi filmler arasında yer alan bu yapım, iki kız kardeş ile birlikte orman ruhlarının arasındaki etkileyici ilişkiyi konu edinmektedir.

  13- Ters Yüz

  IMDb Puanı : 8,2

  2005 yılında piyasaya sürülen Ters Yüz, En İyi Animasyon Film Oscar’ı kazanan en etkileyici yapımlar arasında yer alıyor. Özgün senaryosu ve hayata yakın bir konusu ile dikkat çeken bu yapım, izleyenlerden tam not almayı başarıyor. Riley isminde genç bir kızın zihninde bulunan tüm temel duyguların kendi yaşantısını düzeltmek için nasıl yöneteceğini konu alıyor. Bu yapım, şimdiden efsaneler arasında yer almayı başarıyor. 

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow