hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  En İyi Türk Komedi Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 10 Türk Komedi Filmi (İmdb Sırasına Göre)

  En İyi Türk Komedi Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 10 Türk Komedi Filmi (İmdb Sırasına Göre)
  expand

  Ülkemizde çekilen komedi filmleri oldukça popülerdir. Her yıl birbirinden farklı pek çok komedi filmi vizyona girse de vazgeçilmez olanlar, daim kalır. Kah güldüren, kah hüzünlendiren, kimi zaman da içerisinde kendimizi bulduğumuz pek çok farklı komedi filmi bulunmaktadır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bugüne dek en çok sevilen ve izlenen, hatta efsane olan 10 Türk komedi filmini bir araya getirdik.

  En İyi Türk Komedi Filmleri:

  10. Eltilerin Savaşı

  IMDb: 5.7

  Henüz 2020 yılında vizyona girmiş bir film olmasına rağmen, Eltilerin Savaşı IMDb'de şu an için 5.7 puan almayı başarmış bir filmdir. Puanın zaman içerisinde artacağından hiç şüphemiz yok. Filmde ailenin ilk gelini ile yeni gelin arasındaki komik problemler işlenmektedir. Birbirleri ile sürekli yarış halinde olan gelinler, kaynanası ve kayınbabasının oturduğu büyük evi kapabilmek için ilk çocuğu doğurmaları gerekmektedir.

  9. Osmanlı Cumhuriyeti

  IMDb: 6.1

   Atatürk olamasaydı ne olurdu? Türkiye Cumhuriyeti hiç kurulmasaydı ve Osmanlı Devleti olarak devam etseydi... Ata Demirer'in başrolünde oynadığı bu film tam da bu soruların cevabını konu etmektedir. Olaylara oldukça farklı bir açıdan yaklaşan Osmanlı Cumhuriyeti filminde, padişah gelişen teknoloji ve sürekli değişen dünyaya adapte olmaya çalışmaktadır. Fakat ülkenin dört bir yanı hali hazırda düşman ülkelerin işgalinde ve onlar tarafından yönetilmektedir. Sıkıştığı bu dünyada gerçek aşkı bulan padişah, sevdiği kadın tarafından dahi ihanete uğramıştır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  8. Hükümet Kadın

  IMDb: 6.5

  Mardin'in Midyat ilçesine bağlı bir köyün belediye başkanlığını yapan Aziz, bir trafik kazasında hayatını kaybeder. Ailesi ve köy bu durumdan oldukça mağdurdur. Hem devlet işleri aksamış hem de aile zor zamanlardan geçmeye başlamıştır. Aziz'in ikinci eşi olan Xate, işlere el atar. Filmde eşinin yarım bıraktığı işleri tamamlamak için kolları sıvar ve belediye başkanlığına soyunur. Elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışan Xate'nin hikayesi konu edilmektedir.

  7. Eyvah Eyvah 

   IMDb: 7.0

  Çanakkale'nin Ezine ilçesine bağlı olan küçük bir kasabada çekilen filmin başrollerinde Ata Demirer ve Demet Akbağ gibi önemli oyuncular yer almaktadır. Ata Demirer'in canlandırdığı Hüseyin karakteri, dededi ve nenesi ile birlikte kasabada yaşamaktadır. Hüseyin geçimini müzisyenlik yaparak kazanır. Günün birinde babasını aramak için yola çıkar. Bu yolculukta Demet Akbağ'ın canlandırmış olduğu Firuzan karakteri ile karşılaşır. İkili bu yolculukta pek çok macera yaşar.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  6. Neredesin Firuze?

  IMDb: 7.3

  Demet Akbağ, Haluk Bilginer, Özcan Deniz ve Ata Demirer gibi pek çok önemli ismi bünyesinde toplayan efsane filmlerden biridir, Neredesin Firuze? Ünlü olma yolunda ilerlemeye çalışan genç bir adam ve arkadaşlarının trajikomik hikayesi anlatılmaktadır.

  5. Organize İşler

  IMDb: 7.4

  Suçlularla dolu karmaşık bir şehirde, sıradan bir adam, Süpermen kostümü giyip hayatını kazanmaya çalışmaktadır. Bu zavallı adam kendisini bir anda suç dünyasının içerisinde bulur. Genç bir kıza aşık olan adam, bu dünyanın içerisinde hayatta kalma mücadelesi vermektedir. İstanbul sokaklarında geçen hem komedi hem dram hem de aksiyonun bir arada olduğu bir film olan Organize İşler, Türk komedi filmlerinin efsaneleri arasında yerini korumaktadır.

  4. Aile Arasında

  IMDb: 7.7

  21 yıllık evliliği bir anda biten Fikret, avukat olduğunu düşündüğü aslında müzikhol vokalisti olan Solmaz'la karşılaşır. Solmaz, evinden kovulan Fikret'e yuva açar. Bu esnada Solmaz'ın kızı, Adana'lı zengin bir ailenin oğlu ile birliktedir. Oğlan, kıza evlenme teklifi ettiğinde ise iyi bir aile gibi görünmek için Solmaz, Fikret'ten yardım ister. Fikret kendisini bir anda Zeynep'in babası rolünde bulur. Daha sonra olaylar birbirini izler.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  3. G.O.R.A.

  IMDb: 8.0

  Arif adında halı-kilim satıcısı olan bir Türk, uzaylılara karşı meraklıdır. Bir gün dükkanına gelen misafirler tarafından kaçırılır. Fakat bu misafirler uzaylıdır. Kendisini bir anda uzay gemisinin içerisinde bulan Arif, buradan kaçmanın yollarını aramaktadır. Çok geçmeden GORA gezegenine geldiklerinde ise Arif, bir vesileyle bu gezegenin prensesine aşık olur. Daha sonra olaylar birbirini takip eder ve GORA'daki inanılmaz macera başlar.

  2. Vizontele

  IMDb: 8.0

  Efsane komedi filmleri dendiğinde akla ilk gelen hiç şüphesiz Vizontele’dir. Küçük bir Anadolu kasabasında yaşayan insanların hayatları televizyonun gelmesiyle değişir. Kasabanın belediye başkanı ve yardımcıları gelen televizyonu bir türlü çalıştırmayı başaramazlar. Bu yüzden kasabanın delisi olarak adlandırılan fakat her elektronik aleti tamir edebilecek kadar zeki olan Emin'den yardım isterler.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  1. Hababam Sınıfı

  IMDb: 9.3

  1975 yılında çıkan ilk filmiyle Hababam Sınıfı ve serisi günümüze dek efsane olmuş, hepimizin kalbinde ayrı bir yere sahip olan en iyi Türk komedi filmidir. Özel bir lisede okuyun tembel ve yaramaz bir sınıf, herkesi canından bezdirmiştir. Günün birinde okula daha önceden gittiği her okulda başarılı olmuş bir müdür yardımcısı gelir. Kimsesi olmayan bu adamın hayatı öğrencilere eğitim vermekle geçmiş, her birini çocuğu gibi görmüştür. Yaramaz sınıf, doğal olarak onu devirmek için elinden geleni yapar. İnek Şaban'ıyla, Güdük Necmi'siyle, Mahmut Hoca'sı, Hafize anasıyla ve diğerleriyle Hababam Sınıfı her zaman Türk komedi filmlerinin bir numarası olmayı koruyacaktır.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow